Kapat
Reklam Alanı
Mobil 4 0

5G Destekli Bütçe Dostu Samsung Galaxy A71 Geliştiriliyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 5G irtibat teknolojisine sahip akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye başlamıştı. Samsung Galaxy S10 5G üzere amiral gemisi modelleri ile bu teknolojiyi telefonlarına entegre eden Samsung'un aklında bu teknolojiye sahip daha bütçe dostu telefonlar üretme fikri var üzere duruyor.

5G teknolojisinin giderek yayılması ve gelişmesi, Samsung üzere akıllı telefon devlerini daha tutarlı fiyatlı 5G telefonlar üretmeye itmiş olabilir. Şirketin içerisindeki bir menşeden paylaşılan haberlere nazaran Güney Koreli şirket, önümüzdeki yıl içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy A71'in bütçe dostu bir 5G destekli akıllı telefon olması için çalışıyor.

Samsung Galaxy A71, bütçe dostu birinci 5G destekli telefon olacak:

SM-A716B model numaras ile ortaya çıkan ve bu model numarasının Çin versiyonu olduğu argüman edilen Galaxy A71'in birinci olarak Çin'de tanıtılması, pek olağan bir durum çünkü yerkürenin en gelişmiş ve en büyük 5G ağı Çin'de bulunuyor. Cihazın küresel versiyonunun model numarasının ise SM-A716 olması bekleniyor. 

İçeriden alınan haberler yanlışsız ise Galaxy A71, hem 5G teknolojiyi destekleyen hem de münasebetli bir fiyatla piyasaya sürülen birinci telefon olacak. Bu malumatların yanı sıra cihazın gücünü Samsung'un yeni duyurduğu 5G irtibat destekli orta seviye yonga seti olan Exynos 980'den alacağı düşünülüyor. Samsung'un 5G destekli Galaxy A71'i ne devir piyasaya süreceği yahut ne devir tanıtacağı şimdi bilinmese de şirketin cihazı 2020 yılı içerisinde tanıtması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir