Kapat
Reklam Alanı
Oyun Haberleri 9 0

Blizzard, Hong Kong Eylemlerine Destekleyen Oyuncuyu Banladı

Asya Pasifik Grandmasters yayınının aktörlerinden biri olan Blitzchung, yayına Hong Kong’daki protestocular tarafından giyilenlere benzeri bir gaz maskesi ile çıktı ve “Hong Kong'u kurtar. Çağımızın devrimi” tabirlerini kullandı.

Bu türlü bir hareketin Çin pazarında büyük bir reaksiyonla alacağının farkında olan Blizzard, Hearthstone oyuncusu Blitzchung'un yarışma kurallarını açıkça ihlal ettiğini söyledi. Halkın bir kısmını rahatsız eden yahut sair türlü zararlar veren rastgele bir fiilin asla kabul edilmeyeceğini belirten Kaliforniya merkezli oyun devi, Blitzchung'un Grandmasters turnuvasından çıkarıldığını ve armağan paralarının iptal edildiğini söz etti.

Blitzchung'un ceza almasına neden olan yayın:

Oyuncuya verilen cezanın 5 Ekim 2019’dan 12 Ekim 2020 yılına kadar süreceğini belirten Blizzard, kişisel fikir ve fikirlerini tabir eden oyuncuların platformun yarışma kurallarına uymak zorunda olduğunu kaydetti.

Çin’in güneydoğusunda bulunan Hong Kong’daki protestolar, nisan ayından bu yana artarak devam ediyor. Hatalıların Çin’e iade edilmesi ile ilgili yasa tasarısını protesto eden aksiyoncular, polisin sert müdahalesi ile karşı zıdda kalıyor. Geçtiğimiz hafta Çin'in Hong Kong Şahsi İdari Bölgesi'nde idaresinin aldığı karar mucibince halka açık mahallerde yapılan şovlarda maske takmak yasaklanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir