Mobil

Bloomberg Apple Editörü Yeni iPhone Modelinin Adını Onayladı

Günümüz başkan akıllı telefon üreticileri, kendilerini kullanıcılar tarafından beğenilen akıllı telefon serilerinin her yıl bir yeni modelini üretip, tanıtıp, piyasaya sürmeye odaklamış durumda.

Akıllı telefon üreticileri arasında başta gelen Apple'da ise bu gelenek, iPhone serisi akıllı telefonlarla oldu muhtemel sürüyor. Önümüzdeki 1-2 ay içerisinde tanıtılacak olan iPhone modelinin isminin ne olacağı hakkındaki söylentiler ise yavaş yavaş gerçeği ortaya koyuyor.

iPhone'a Pro eki geleceği bilgisi birinci nereden çıktı?

Geçtiğimiz günlerde anonim bir Twitter hesabı tarafından ortaya atılan sav, yeni iPhone modelinin Pro ekine sahip olacağını belirtmişti. Bu Twitter hesabının geçtiğimiz yılın iPhone'ları tanıtılmadan bu iPhone'ların isimlerini gerçek bir biçimde açıklamış olması sebebiyle yeni paylaştığı tweet büyük ses getirdi.

ABD merkezli finans, yazılım, done ve medya şirketi olan Bloomberg'in Apple ile ilgilenen muharriri Mark Gurman'ın az evvel resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ise yeni iPhone'lardan birisinin isminde “Pro” sözünün geçeceğini doğruladı.

Tanıtılacak iPhone'lardan biri, iPhone 11 Pro olacak:

Apple'ın kredi kartı Apple Card'a sahip olan insanların yeni bir iPhone alacakken eski iPhone akıllı telefonlarını Apple'a götürdüklerinde aldıkları indirimin %3 kadarını kartlarına iade alacaklarına değinen Gurman, Apple'ın sunduğu bu alternatife: “iPhone 11 Pro ile %3 indirim almak için sabırsızlanıyorum” kelamlarıyla atıfta bulundu. Mark Gurman'ın bu paylaşımı ile tanıtılacak 3 yeni iPhone'dan birisinin iPhone 11 Pro ismine sahip olacağı doğrulanmış oldu.,

Pekala gayrı iPhone'ların ismi ne olacak?

Vesair iPhone'ların isimleri hakkında şimdi net bir haber bulunmasa da Apple'dan bir adet iPhone 11 isimli akıllı telefon bekleyebiliriz çünkü Pro modeli, daha çok iPhone Xs Max'e eş bedel bir model olacak üzere duruyor. Buna fikre dayanarak iPhone Xs'e eş kıymet olacak bir iPhone 11 modeli kulağa ziyadesiyle mantıklı geliyor.

Apple'ın tekrar geçtiğimiz yıl içerisinde tanıttığı iPhone'lardan olan iPhone XR'nin bu yılki versiyonu hakkında ise iPhone 11 Mini söylentisi bulunuyor fakat bunun doğruluğu hakkında şimdi rastgele bir kanıtımız yok.

Yeni iPhone modellerinin sıralaması şu halde yapılabilir:

  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11
  • iPhone 11 Mini

Yeni iPhone'ların isimlerinin ne olacağı konusu sahiden heyecan verici. Ne var ki 2019 yılı iPhone'larının isminde Pro sözünün geçip geçmeyeceğini ve iPhone'ların son isimlerini iddia edebileceğiniz üzere Apple'dan öğreneceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

HellorDTV

Merhaba, Ben HellorDTV. Genel'de yatırımsız kazanç ile ilgili makalaler paylaşıyorum. Ayrıcı Web Tasarım ve Mobil Uygulama geliştirme ile uğraşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün