Kapat
Reklam Alanı
Mobil 12 0

Call of Duty: Mobile’da Zafer Almanızı Sağlayacak 5 Tüyo

Mobil oyunseverlerin heyecanla bekledikleri Call of Duty: Mobile, geçtiğimiz günlerde hem iOS hem de Android platformu için yayınlandı. Büyük bir ilgi gören Call of Duty: Mobile'ın indirilme sayısı 100 milyonu aşmış durumda.

Call of Duty: Mobile, pek çok oyunseverden makbul not aldı. Hal bu türlü olunca da herkes, oyunun kazananı olmak için elinden gelenin en uygununu yapmaya ve oyun kazanmaya çalışıyor. Esasen oyunseverlerin silahlarını geliştirebilmesi için de oyun kazanması gerekiyor. Şimdi sizlere, Call of Duty: Mobile'da muvaffakiyete götürecek olan 5 tüyo vereceğiz. Bu tüyolar, mobil oyunlara yeni başlamış bile olsanız güzel bir deneyim yaşamanızı sağlayacak.

Aim alma, teçhizat tercihleri ve umumi görünüm

Aslına bakacak olursak bir akıllı telefon üzerinden oyun oynamak, bilgisayar ve oyun konsollarına orantıyla biraz daha çetin. Bunun nedeni ise mobil oyun oynarken akıllı telefonunuzun ekranına bağımlı olmanız. Münasebetiyle elinizden gelenin en uygununu yapmak için, becerileriniz doğrultusundaki en yanlışsız umum görünümü seçmek durumundasınız. 

Call of Duty: Mobile oyununa birinci girdiğinizde aslında bir eğitim alıyorsunuz. Bu eğitim, oyuna az da olsa ısınmanızı ve denetim hikayesini anlamanızı sağlıyor. Fakat oyunun “Ayarlar” kısmından, denetim seçenekleri ve ekran nizamı ayarlanabiliyor. Bu yüzden, oyunun ayarlar menüsünü incelemekten korkmayın. Farklı denetim tercihlerini denemek, kendinize en münasebetli denetim görünümü bulmanızı sağlayacaktır. 

Call of Duty: Mobile ve gibisi oyunların en değerli özelliklerinden bir tanesi, silah seçimleridir. Silahları da tıpkı denetim seçenekleri üzere, kendinize tutarlı olarak belirlemek durumundasınız. Hasebiyle silahların görünüşlerine yahut özelliklerine (makineli, hafif makineli yahut sniper) bakarak kullanmak çok da mantıklı bir yaklaşım olmayacaktır. Akıllıca olan; kendinize en tutarlı silah cinsini tercih etmek olacaktır.

Silah yükseltmeleri ve eklentiler

Call of Duty: Mobile oyununda seviye atladıkça, silahlarınız için çeşitli seviye yükseltmelerinin geldiğini göreceksiniz. Bu yükseltmeler, silahların stabilizasyonlarını etkilemektedir ve silaha olan hakimiyetinizi arttırmaktadır. Binaenaleyh silah yükseltmesi geldiği anda bunu oyalanmadan yapın. Bir vade sonra silahın tesirinin değiştiğini hissedebileceksiniz.

Silahlarınıza çeşitli eklentiler takmayı da ihmal etmeyin. Bu eklentiler kimi vakit daha rahat nişan almanızı sağlarken kimi vakit ise silahın sekme ölçüsünü düşürmektedir. Bu yüzden de eklentiler, rakibinizi indirmek için büyük bir değer arz etmektedir. Özellikle sekme orantısı yüksek olan silahlarda, nişan almayı kolaylaştırmak ismine eklentileri kesinlikle kullanın. 

Öldürme konusunda süratli olun

Hem Call of Duty: Mobile hem de pek çok oyun, oyun ahir en uygun olan oyuncuya ek armağan vermektedir. Bu ödüller hem karakterinizin seviyesinin yükselmesini hem de kazandığınız oyun parasını arttırır. Münasebetiyle oyunda en âlâ olmak, daha çok para manasına gelir. Daha çok para kazanmanız halinde de silahlarınızı daha süratli bir formda geliştirebilir, gerçek oyuncuların önüne daha güçlü bir biçimde çıkabilirsiniz.

Oynarken gözünüzü dört açın

Call of Duty: Mobile, çeşitli haritalara sahip olan bir oyun. Haritalara hakim olmak, oyunu kazanabilmeniz için büyük bir ehemmiyet arz ediyor. Binaenaleyh hangi haritada oynuyorsanız o haritaya hakim olmaya çalışın. Etrafınızdaki konumları tanıyın ve kendi stratejinizi geliştirmeye çalışın. Örneğin; şayet sniper kullanıyorsanız yüksek bir konum bulun ve kendinizi rakiplere göstermeden düşman oyuncuları indirin. 

Call of Duty: Mobile hem gerçek oyuncularla hem de yapay zeka ile oynanabilen bir oyun. Münasebetiyle haritaları öğrenmek için önünüze yapay zekanın olduğu rakipleri alın. Bu sayede haritaları öğrenmek daha kolay kolay olacaktır. Zati oyunu sık sık oynadığınız takdirde haritaları öğreneceksinizdir lakin tekrar de ufak alıştırmalar yapmak, büyük fayda sağlayacaktır.

Stratejik olun

Aslına bakacak olursak bu tüyo daha çok amatör oyunseverler için beğenilen. Zira profesyonel oyuncular, amatörlerin bu tüyoyu kullanmamaları nedeniyle yaptıkları cürümlerden faydalanmayı seviyorlar. Şöyle ki; oyun sırasında daima koşmayın ve ortalıkta görünmeyin. Nokta değiştirmek zorundasınız lakin bunu yaparken mümkün olduğunca soğukkanlı olmaya çalışın.

Şayet Call of Duty: Mobile'da kazanmak istiyorsanız, mümkün olduğunca az ölmek ve daha çok oyuncu öldürmek zorundasınız. Hasebiyle mütemadi göz önünde olmak, birkaç rakibin tıpkı anda sizi görmesine neden olabilir. Bu yüzden, kendinizi unutturmaya çalışın. Örneğin açık bir yerde koşuyorsanız, kendinize siper noktaları bulun ve burada biraz bekleyin. Şayet görüş ortamınıza rakip girerse indirin. Açık gaye haline gelmeyin. 

Bonus

Call of Duty: Mobile'da adam vurmak istiyorsanız, pek çok çatışma oyununda olduğu üzere sabit kalmaya çalışın ve rakibin en çok hasar alan kısımlarına atış yapın. Örneğin; rakibinizin başını gaye almak her devir uygun bir tercih olacaktır. Zira yalnızca birkaç mermi de rakibinizin işini bitirirsiniz. Lakin bacak ve kalça üzere uzuvlara ateş etmek, rakibinizin canını daha yavaş düşürür ve daha çok mermi sıkmak zorunda kalırsınız.

Call of Duty: Mobile ile ilgili bir öteki değerli husus ise her gün giriş yapmak. Bunun nedeni ise oyunun, günlük olarak çeşitli armağanlar dağıtıyor olması. Oyunu oynamayacaksanız bile kesinlikle bir sefer giriş yapın ve günlük mükafatı toplayın. Bu sayede silahlarınızı ve karakterinizi daha süratli bir halde geliştirebilirsiniz. Bu da, rakiplerinize karşı üstünlük sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir