Sektörel

Çelikten Bile Güçlü Dünyanın En Sağlam Montu

Dayanıklı giysi markası Vollebak, yıllardır çığır açan kıyafetleri, macera severlere sunmaya devam ediyor. Vollebak, yerküredeki en sağlam kıyafetleri üretme konusunda da haklı bir üne sahip. Dayanıklı giysi üreticisi daha evvel yok edilemez bir kapüşonlu sweatshirt ve 100 yıl dayanacak bir çift taraflı pantolon geliştirmiş ve piyasaya sürmüştü. 

Vollebak, artık de yerkürenin en sağlam montu olduğunu sav ettiği montunu duyurdu. Vollebak, geliştirdiği yeni montun çelikten 15 kat, aramidden 40 kat daha güçlü dış yapısı nedeniyle kesme, yırtılma ve darbeler önünde zarar görmeyeceğini açıkladı.

“Dünyanın en sağlam montu” olduğu tez ettiği montu ile ilgili olarak Vollebak, internet sitesinden yaptığı açıklamada montun dış yüzeyinde kullandıkları materyalin kurşunsuz geçirmez araçlarda, gemilerin demirleme sistemlerinde ve petrol kulelerini denizlerde bağlamak için kullanıldığını söylüyor. 

Vollebak’ın geliştiricileri montu epey hafif olacak formda tasarladılar. Bu hafif tasarım nedeniyle montun dış yüzeyi kolay yırtılabilecek naylon polyesterden yapılmıştır. Lakin mont, yerkürenin en güçlü elyafı olan dyneema ile kaplanmıştır. Buna karşın montun tartısı yalnızca 2.5 kilogram.

Indestructible Puffer olarak isimlendirilen Vollebak’ın dayanıklı montu, dışarısı soğudukça daha çokça muhafaza sağlayacak formda tasarlandı. Mont üzerinde yapılan araştırmalar -50 santigrat aşama sıcaklıkta montun yüzde 5-10 kuvvetlendiğini gösterdi. 

Vollebak’ın “dünyanın en sağlam montu” olarak nitelendirdiği Indestructible Puffer, evlatlarınıza bırakacağınız bir eşya olarak görünüyor. Yerkürenin en sağlam montu savında olan Indestructible Puffer, 985 dolar (yaklaşık 5680 lira) fiyatla satışa sunuldu. 

Daha Fazla Göster

HellorDTV

Merhaba, Ben HellorDTV. Genel'de yatırımsız kazanç ile ilgili makalaler paylaşıyorum. Ayrıcı Web Tasarım ve Mobil Uygulama geliştirme ile uğraşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün