Kapat
Reklam Alanı
Oyun Haberleri 20 0

Crysis’in Potansiyel Remake Versiyonu, Erken Erişime Açıldı

2007 yılında birinci kere piyasaya sürülen ve hem Türkçe seslendirme hem de kalitesiyle isminden uzunca yıllar kelam ettiren “Crysis”in son oyunuysa 2013 yılında “Crysis 3” olarak piyasaya sürülmüştü. Ama Crysis'in geliştirici ekibi Crytek'in geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü yeni oyun “Hunt: Showdown”, Crysis'in geliştirilmesinde kullanılan “CryEngine” isimli grafik motorunun geliştirilmiş bir hali olan “CryEngine 5.6″yı kullanması nedeniyle Crysis serisinin potansiyel remake'i olarak nitelendiriliyor.

Crytek aslında, Hunt: Showdown'la birlikte CryEngine 5.6'yı da piyasaya sürmüş oldu. Şirketin geliştirmiş olduğu bu yeni grafik motoru, evvelki sürümlere nazaran 1000'den çokça yenilik ve geliştirilmiş özellik içeriyor.

Bugün bile kimi bilgisayarlar hala Crysis serisini oynatmakta zorlanabilirler. Bunun nedeni CryEngine motorunun o periyot bile ziyadesiyle sağlam lakin ağır bir yapısının olmasıdır. CryEngine 5.6'da kullanılan modern oluşturma teknikleri ve çoklu iş parçacığı desteğiyse artık, bu motorun daha çok konuşulacağı mealine geliyor.

Crytek, CryEngine 5.6'nın hem tanıtımını yapmak hem de neler sunabileceğini göstermek için bir medya yayınladı. YouTube üzerinden yayınlanan bu görüntü, CryEngine'in yeteneklerini gözler önüne sererken Crysis'in bugün geliştirilse nasıl görünebileceğine dair de malumat veriyor. Dilerseniz Crytek'in o medyasına yakından bakalım.

CryEngine'in geliştiriciler için bir de avantajlı yanı bulunuyor. Crytek, bu motor için geliştiricilerden rastgele bir lisans fiyatı istemiyor. Bu da geliştiricilerin, bu grafik motorunu fiyatsız olarak kullanabilmelerinin önünü açıyor.

Şirketin geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü Hunt: Showdown'a erişmek ve satın almak isterseniz, burada bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir