Sinema

Cybertruck’ın Tasarımıyla İlgili Yapılmış 10 Komik Yorum

Uzun devrandır merakla beklediğimiz, bilim kurgu sinemalarından çıkmış üzere görünen Tesla pickup’ı bugün tanıtıldı. Cybertruck isimli pickup, açıklamalara nazaran 6 kişilik bölgeye sahip ve maksimum 800 kilometrelik menzile çıkabiliyor ama kişilerin Cybertruck hakkında konuştuğu şey aracın özellikleri değil, görünümü oldu.

Elon Musk’ın merak uyandırıcı açıklamalarının akabinde harika bir tasarım bekleyen Twitter kullanıcıları, Cybertruck’ı görünce hayal kırıklığına uğradı. Araç, medya oyunlarındaki makûs dizaynlı otomobillerden bir oyuncağa kadar birçok benzetmeye maruz kaldı.

İşte Cybertruck için gelen icmaller:

“Aynı Enerji” ('Meme' kültüründe iki fotoğrafın çok misal olduğunu anlatmak için kullanılan bir tabirdir.)

“Death Stranding’i bir defa oynarsın”

“Tesla Cybertruck’ın tasarım içtimalarından sızdırılmış görüntü”

“Çocuklarıma bunun yeni Tesla Cybertruck olduğunu söyleyeceğim”

Tesla’nın pickup’ında beğenilmeyen tek nokta aracın dış görünüşü değildi. Aracın iç kısmı da birtakım insanlar tarafından garip bulundu.

“+Ne oldu sana? -Yeni Cybertruck’ımla kaza yaptım. Suratımı mermer tezgaha geçirdim.”

Twitter'ın Türk kullanıcıları da birtakım tahlillerde bulundu:

“Benim aklıma gelmişti”

“Taslak çizimi kabul eden adam üzere adam Elon Musk”

“Alın size Turkish Cybertruck”

“Batman Doblo'su”

“Adı Tesla olunca 39.900 dolar oluyor”

Cybertruck’ın görünümü, aracın eleştirildiği tek nokta da değildi. Yeni pickup Cybertruck, Elon Musk'ın sunumu sırasında tartışma yaratan bir cürme da mesken sahipliği yapmıştı. Musk'ın kırılmaz dediği cam; tek denemede kırılmış, Tesla CEO'sunu çetin duruma sokmuştu. Cam 2. denemede de kırılınca Musk, “En azından içeri girmedi.” şeklinde bir şaka yaparak ortamı yumuşatmıştı.

Tesla’nın Cybertruck’ı hakkında görüş ayrılıkları sahiden epey büyük lakin aracın günümüz araçlarına benzememesi, yalın ve sade görünüme sahip olması bizi de mest etti diyebiliriz. Başkaca görünümüyle münafi olan Cybertruck’ın gelecekte nasıl bir performans ve sürüş sağlayacağı hakkında daha çok haber de elimize geçecektir.

Pekala siz Tesla’nın Cybertruck’ı hakkında ne düşünüyorsunuz? Araç sahiden de bilim kurgu sinemalarından çıkma üzere mi duruyor, yoksa bir kutudan farksız mı? Görüşlerinizi tahlillerde belirtmeyi unutmayın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

HellorDTV

Merhaba, Ben HellorDTV. Genel'de yatırımsız kazanç ile ilgili makalaler paylaşıyorum. Ayrıcı Web Tasarım ve Mobil Uygulama geliştirme ile uğraşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün