Kapat
Reklam Alanı
Sinema 11 0

Disney CEO’su Bob Iger, Marvel Filmlerini Savundu

Kariyerinde pek çok unutulmaz prodüksiyona imza atan Oscar armağanlı ünlü direktör Martin Scorsese, Marvel sinemalarının  “sinema olmadığını” söyleyerek, yepisyeni bir tartışmanın fitilini ateşlemişti. Velev tenkitlerinin dozunu daha da artıran Scorsese, geçtiğimiz hafta The Hollywood Reporter'a verdiği demeçte, “Sinema, parti parkı sinemalarıyla istila ediliyor” sözlerini kullanmıştı.

Scorsese’ın sarf ettiği bu kelamlar, Guardians of the Galaxy’nin direktörü James Gun’dan Iron Man’i canlandıran Robert Downey Jr.’a kadar Marvel sinemalarında çalışmış pek çok ismin yansısıyla karşılaşmıştı. 

Elbette Scorsese bu görüşlerinde yalnız değil. Geçtiğimiz günlerde tartışmaya dahil olan usta direktör Francis Ford Coppola, Marvel Sinematik Kozmosu (MCU) ve muhteşem kahraman sinemalarının kişilere bir şey vermediğini söyleyerek, bu üslup prodüksiyonların kıymetsiz, velev aşağılık olduğunu söz etmişti.

Her iki ismin reaksiyon çeken bu laflarına karşılık, Marvel Studios’un çatı şirketi Disney’in CEO’su Bob Iger’dan geldi. Salı günü Kaliforniya'da gerçekleşen WSJ Tech Live'da konuşan Iger, “Filmler hakkında şikayet etmek istiyorlarsa, edebilirler; lakin yerkürede milyonlarca insan, Marvel sinemalarını filmde izlemekten büyük bir zevk alıyor” dedi.

Francis Ford Coppola ve Martin Scorsese’ye çok hürmet duyduğunu lakin Coppola’nın “değersiz” tabirinin yanlış olduğunu söyleyen Iger, “Ben 'aşağılık' sözünü cinayet işleyen birine söylerim. Bunlar yalnızca sinema.” sözlerini kullandı.

İzleyici sayılarının her şeyi ispatladığını belirten Iger, “Bu sinemalar üzerinde çalışan tüm kişilere saygısızlık yapılıyor. Black Panther’ı yöneten Ryan Coogler’ın Scorsese yahut Coppola’nın yaptığı rastgele bir şeyden daha azını yapmadığını düşünüyorum” biçiminde konuştu. Disney CEO’sunun bu laflarının, karşı cephede nasıl bir reaksiyonla karşılaşacağı ise şimdiden merak konusu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir