Sinema

Dünyanın En Hızlı Mobil İnternetine Sahip Ülkeleri Açıklandı

Medya takip kurumu olan Ajans Press, internet suratları ve internetle ilgili yayınlanmış haber adetleri ile ilgili çalışmasının sonuçlarını açıkladı. Ajans Press, OpenSignal donelerinden aldığı haberlere dayanarak yerküredeki mobil ağ indirme suratlarına nazaran devletleri sıraladı. Araştırma, 52.4 Mbps süratle Güney Kore’nin mobil ağ indirme suratı konusunda bir numara olduğunu gösteriyor.

Türkiye’deki mobil ağ indirme suratı da öbür memleketlerle birlikte değerlendirildi. Türkiye, mobil ağ indirme suratı listesinde gelgelelim ortalarda yan bulabildi. Türkiye, 17,1 Mbps mobil ağ indirme suratı ile 36. sırada yan aldı.

OpenSignal’in datalarına nazaran Güney Kore’nin ardında 48,2 Mbps süratle Norveç 2. olurken, 42,5 Mbps süratle Kanada üçüncü oldu. Listenin ahir ise 4.4 Mbps süratle Nepal, 3,1 Mbps süratle Cezayir ve 1,6 Mbps süratle Irak bölge aldı. 

Ajans Press tıpkı hengamda, internetle alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi ve açıkladı. Ajans Press ve ITS Medya’nın ortak çalışması geçtiğimiz yıl 162 bin 116 haberin internetle alakalı olduğunu belirledi. Bu yıl ki haberler incelendiğinde ise bu sayının 111 bin 795’e düştüğü görüldü. Çıkan haberlerden ise yalnızca 218 adedinin internet suratı ile ilgili olduğu belirlendi. İnternetle ilgili yayınlanan haberlerin birçoklarının 5G ile ilgili haberler olduğu ortaya çıktı. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

HellorDTV

Merhaba, Ben HellorDTV. Genel'de yatırımsız kazanç ile ilgili makalaler paylaşıyorum. Ayrıcı Web Tasarım ve Mobil Uygulama geliştirme ile uğraşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün