Mobil

Ekrana Gömülü Parmak İzi, LCD Ekranlı Telefona Yerleştirildi

Ekrana gömülü parmak izi sensörü bulunan tüm telefonlar, teknolojinin yapısı gereği yalnızca OLED ekranlar ile birlikte donatılabiliyordu. Yaklaşık bir yıl evvel, LCD ekranlı telefonların 2019 yılında ekrana gömülü parmak izi sensörüne sahip olacağı söyleniyordu lakin şimdiye kadar çıkmış hiçbir LCD ekranlı telefonda bu teknoloji bulunmuyor.

Geçtiğimiz Nisan ayında, yerkürede birinci defa ekrana gömülü parmak izi sensörüne sahip LCD bir ekran geliştirildiği duyurulmuştu. Bugünlerde ise internette Huawei’nin ekrana gömülü parmak izi sensörü bulunan LCD ekranlı bir cihazı dolaşıyor. Cihazda ekran kilidi açma süreci ise yalnızca 0,3 saniye sürüyor. Bu da One Plus 6T’den daha süratli bir kilit açma süreci mealine geliyor.

Gizemli cihazda tek yenilik parmak izi tarayıcısı olmayacak:

Argüman edilen Huawei telefonda, dizaynın büyük bir kısmı gizlenmiş durumda lakin dikkat çeken şey, telefonda çentik tasarımının bulunmaması. Buradan yola çıkarak bu cihazda, açılır kapanır bir selfie kamerası olabileceği varsayılabilir.

OLED, her çıkan yeni teknoloji gibi kendisinden evvel gelen LCD teknolojisine kıyasla çok daha pahalı.  Bu da ekrana gömülü parmak izi sensörünün LCD ekranlarda da kullanılmasının orta segmentli telefon fiyatlarını kıymetli bir ölçüde düşürebileceği manasına geliyor.

Savları doğrulamak için resmi açıklamayı beklemek gerekecek:

Görüntüde nokta alan cihazın, LCD ekran parmak izi sensörü teknolojisini test etmek için tasarlanmış bir prototip telefon mu yoksa yakında piyasaya sürülecek bir Huawei telefon mu olduğu şimdi bilinmiyor. 2. seçenekse, cihazla ilgili daha detaylı malumatlar yakında ortaya çıkacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

HellorDTV

Merhaba, Ben HellorDTV. Genel'de yatırımsız kazanç ile ilgili makalaler paylaşıyorum. Ayrıcı Web Tasarım ve Mobil Uygulama geliştirme ile uğraşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün