Listeler

En İyi World of Warcraft Eklentileri

Word of Warcraft’ın varsayılan arayüzü elbette ki pek kullanışlı. Ancak eksik olan yanları da var. WoW’u daima oynayan oyuncular oyunda nelerin eksik olduğunu daima lisana getirirler.

Örneğin varsayılan kullanıcı arayüzü, Raid(Baskın) sırasında size birinci bakışta yerinde haber sağlamaz, ekranı çok ziyade kaplayan bir arayüz olduğu için ekran tasarrufunu kısıtlar, bu yüzden pencereler arası geçiş zorlaşır.

Neyse ki geniş eklenti desteği bu boşluğu dolduruyor ve oyununuzun nasıl görünmesini istediğinize dair binlerce farklı seçenek sunuyor. Kimi eklentiler baskıncılar için yapılmışken kimileri da meslekler için yapılmış. Elbette bu kadar çok eklenti seçeneğine sahip bir oyunda hangi eklentileri kurmanız gerektiğini bilmeniz zorlaşıyor.

Araştırmalarımız sonucunda tasarrufunuzu kolaylaştıracak eklentileri sizler için bulduk ve listeledik. Velev baskıncı velev tüccar olun, isterseniz de yalnızca seviye atlamaya çalışın, bu eklentiler size yardımcı olacaktır.

QUEST COMPLETIST

Hizmet listenizdeki tüm hizmetleri yapıp harikalığın tadına varmak mı istiyorsunuz? O halde bu eklenti sizin için ülkü. Oyundaki her bir hizmetin tanımlanmış olduğu bu eklentide yeni bir kesime girdiğinizde tüm vazifeler arasından hangilerinin münasebetli olduğunu size gösterecektir. Muhalif güçler, öteki sınıflar yahut meslekler için olan hizmetleri bile bu eklenti sayesinde denetim edebilirsiniz. Tamamlanmamış aktivitelerle kaplı bir nahiyeyi de keşfederken kullanabilirsiniz.

Oyunda var olan her şeyi ve vazifeleri tamamlamaya kararlıysanız, bu eklenti size epey çokça hengam kazandıracak. Başkaca daha evvel hiç keşfetmediğiniz konumları de ekstra görebileceksiniz. Ekranınızda nereye gideceğinizi gösteren bir ok size yardımcı olacak.

AUCTIONEER

Pazarda ne yaptığınızı biliyorsanız çok çokça para kazanabilirsiniz. Auctioneer bu süreci kolaylaştırıcı bir eklenti. Pazardaki oyuncuların belirledikleri fiyatları size sıralar ve faal bir biçimde piyasayı kıymetlendirir.

Yalnızca bununla kalmıyor. Auctioneer ayrıyeten paket tekliflerini, ilanlarınızı ve postalarınızı da izleyerek, bir defada birçok öğeyi listelemeyi kolaylaştırır. Efsunculuk satışlarında da yardımlarını esirgemeyen bu eklenti yanlışsız kullanıldığında pazardaki gayretinizden tasarruf etmenizi sağlar, size nispeten para kazandırır.

BAGNON

Birkaç çantaya sahip olduğunuzda yahut birden çokça karakteriniz olduğunda, envanterinizde neyin var olup olmadığını hatırlamak baş karışıklığına yol açabilir. Bagnon eklentisi bu durumda tam bir cankurtaran. Eşyaları çantaya bırakmak zorunda kalmak tarafına, tüm eşyalarınızı görüntülemek için olağan bir envanter sistemini ekranınıza getirir.

Her bir eşyanın kalitesine bağlı olarak kendisine atanan farklı bir rengi vardır ve akıllı arama motoru sayesinde istediğiniz eşyayı arayabilirsiniz. Birinci bakışta çantanızda ne olduğunu görebilirsiniz ve kolaylıkla içinden istediğinizi alabilirsiniz.

Eklenti bir adım daha ileri giderek birebir vakitte birden çokça karakterin envanterindeki eşyaların kopyasının olup olmadığını ve sahip oldukları altın ölçüsünü gösterir. Yan karakterlerinizden ana karakterinize eşya taşımında bu özellik epeyce kullanışlı oluyor.

RARITY

Nadir bir eşya bulmak son radde kıymetlidir ve bu oyuncuları tatmin eder. Gelgelelim bu eşyaları bulmak birçok vakit oyuncuları buhrana sokabilir. Rarity eklentisi, hangi eşyanın hangi yüzde ile düşeceğini gösterir. Binekler ve savaş petleri de buna dahil. 

Hangi öğeden kaç tane sahip olabileceğinizi de gösteren bu eklenti, ne kadar müddettir eşyayı aradığınızı ve ne kadar şanslı olduğunuzun istatistiğini de fiyat.

NPCSCAN

Kıymetli NPC’leri bulmak ve onları takip etmekle ilgili hizmetler zorlayıcıdır. NPCScan, fareninizi üzerinde gezdirdiğiniz isim plakalarını, oyun hikayesini ve maksatları tarayarak sizi büyük bir yükten kurtarır.

NPC’yi bulduktan sonra sesli bir ihtar ve ekran uyarısı ile dikkatinizi çeker. Karışık bir ortamda birini bulmaya çalıştığınızda sahiden işinize yarayacak değerli bir eklentidir. Rarity pratiği ile birlikte kullanıldığında bir nahiyeden en yeterli halde yararlanabileceksiniz.

HANDYNOTES

World of Warcraft’ın haritası sizi nereye gitmeniz gerektiğini göstermek konusunda nispeten düzgündür, lakin harika değildir. HandyNotes, oyunda ilerledikçe notlar ekleyebilme konusunda değerli bir boşluğu doldurur. Yerküre haritası kısmında farenize sağ tıkladığınızda, hatırlamanız gerekenleri yazabilir, bunları daha sonra okuyabilirsiniz.

Zımnî girişler üzere makul bölgeleri izlemek yahut tahminen de rol yapmak, oyunu sefalı hale getirmek isterseniz bu eklenti size çok yardımcı olacak.

WORLD QUEST TRACKER

World of Warcraft: Legion ile birlikte Yerküre Vazifeleri oyuna eklendi. Bu vazifeleri en yüksek seviyedeki karakterler için günlük ve haftalık olarak yapabilirler. Sorun, WoW’un kullanıcı arayüzünde bu hizmetleri vurgulamak ve izlemelerini kolaylaştırmak için bir şey yapılmamış olması. Bu eklenti, küçük lakin son radde pratik oluşuyla Blizzard’ın işini yapıyor.

Direkt Broken Isles haritasındaki hizmetleri sıralayan eklenti, tıpkı vakitte bu hizmetin vadesini ve ne yapılmasını gerektiğini de gösteriyor. Başkaca yekunda kaç vazife yapıldığını ve hangi armağanların kazanıldığını dair istatistikleri de gösteriyor. 

TITAN PANEL

Titan Panel kolay bir eklenti gelgelelim kusursuz. Ekranın üstüne, oturumunuz boyunca ne kadar deneyim kazandığınızı ve ne kadar vade çevrimiçi kaldığınızı gösteren bir araç çubuğu ekler. Ne kadar altın kazandığınızla ilgili misal haberler de sağlar.

Başkaca FPS, bant genişliği ve oyun eklentilerinin ne kadar bellek kullandığı üzere ufak ancak kıymetli malumatları de gösterir.

FISHING BUDDY

Balık tutmanın ve balıkçılığın çok sefalı olduğunu bu oyundaki herkes bilir. Fishing Buddy bunu daha da sefalı hale getiriyor. Eklenti size hangi balıkları nerede yakaladığınızı gösteriyor.

Bunun yanında mevcut yetenek seviyenizi gösterir, balık tutma kıyafetinize kolaylıkla geçmenizi sağlar ve otomatik olarak olta grubunuza yem ekler. Böylelikle gayretlerinizden biraz kurtulmuş olursunuz. Hepsinden düzgünü sırf sınırlı vakitlerde görülen nadir balıkları izler, bu sayede hangi balığı ne hengam arayacağınızı da bilmiş olursunuz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

HellorDTV

Merhaba, Ben HellorDTV. Genel'de yatırımsız kazanç ile ilgili makalaler paylaşıyorum. Ayrıcı Web Tasarım ve Mobil Uygulama geliştirme ile uğraşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün