Kapat
Reklam Alanı
Sinema 3 0

En Kullanışlı Link (URL) Kısaltma Siteleri (Goo.gl Alternati

Hesap izleme ya da link kısaltma süreci, umumisi itibariyle siteye kaç kişi girmiş, kaç kişi tıklamış üzere detayları ve sair bütün tahlilleri geniş bir done olarak izlemenize imkan sağlıyor. Bu mevzuda Google tarafından yapılan açıklamalar, url kısaltma desteğinin bitireceğini geçmiş periyotta göstermişti.

Haliyle de beşerler Google alternatifi url kısaltma sitelerine yönelmeye başladı. Bu metnimizde da sizin için alternatif siteler hakkında haber vermek istiyoruz. 

Yılın en beğenilen link (URL) kısaltma siteleri:

Url kısaltma siteleri mütemadi kendini yeniliyor ve devrine entegrasyonlu hale geliyor. Bu metnimizde da bu mevzuya dikkat çekiyoruz. Zira hem 2019 tarihi itibariyle hayatımıza pek çok url kısaltma sitesi dahil oluyor, hem de bu sitelerin tasarruf seçimlerine göz atmak mütemadi yorabiliyor. 

Bu yüzden sitemiz üzerinde mekan alan güncellemelere göz atarak sizler de kendiniz için kıymetli olan her çalışmayı takip edebilirsiniz. Url link kısaltma sitelerini görselleri ile birlikte aşağıda görebilirsiniz. 

1. Site ismi: Bit.ly:

Tahminen de uzun müddettir duyduğumuz ve yıllardır hizmet veren Bit.ly sitesi, kendi içinde değerli bir yana sahip. Url kısaltmak için tercih edilen en sağlıklı formüllerden biri olarak çıkıyor önümüze. Ayrıyeten önerilen en düzgün url kısaltma sitelerinden biri olarak tercih ediliyor. 

Url izlemesi yapabiliyor ve tanınan tıklamaları detaylı olarak takip edebiliyorsunuz. Siteye girip url kısaltma sürecini çabucak yapabilirsiniz.  Lakin link takibi yapmak istiyorsanız, o vakit biraz daha devir ayırıp üyelik hesabı açmanız olacaktır.

Linkleriniz bit.ly olarak değişmiş olacağı için işiniz kolaylaşacaktır. Üyelik açtığınız hengamda tek bir üyelik ile pek çok ilişkiyi görebilir, denetimini ve takibini yapabilirsiniz. Siteye gitmek için buraya tıklayın. 

2. Polr:

Kendinize ilişkin bir url kısaltma tekniğiniz var mı? Ya da kullanmayı düşünür müydünüz? GitHub, Polr kullanarak kendinize ilişkin bir url kısaltma sistemi oluşturabilirsiniz. Geliştiriciler 2017 yılından beri bu platformu kullanıyor ve şimdiki bir biçimde çalışmalarını izleyebiliyorlar bu sayede.

Bir programlama deneyiminiz var ise kendinize nazaran url kısaltma biçimi oluşturabilirsiniz. Tıklamaları fiyatsız görebilirsiniz ayrıyeten. Bir nevi kolay ancak tesirli bir trafik izleme aracıdır diyebiliriz Polr için. Siteye gitmek için buraya tıklayın. 

3. TinyURL:

Hem süratli, hem Anonim hem de kolay bir biçimde url kısaltmanıza imkan veren bu site, 2002 yılından beri çalışıyor ve nispeten stabil. Bu siteden çok daha güzel kısaltıcılar olduğunu söyleyebiliriz lakin bu sitenin en değerli özelliği, birkaç saniye içinde link kısaltmanız olacak.

Bu sitenin bir vesair özelliği de kısa url almanız için size sağladığı araç çubuğu düğmesi oluyor. Bu sitede raporlama ve gibisi bir izleme özelliği yok. Siteye gitmek için buraya tıklayın. 

4. Yourls:

Kendi kendine site barındırma konusunda değerli bir link diyebiliriz. Kişiselleştirilmiş bir URL arıyorsanız, Yourls sizin için hoş bir alternatif olacaktır. Fiyatsız ve açık menşe koduna sahip olması, kısaltılmış url bandında çok daha verimli bir çalışma yapmanızı sağlayacaktır.

Uzun url leri direkt tarayıcınız üzerinden çevirmeniz için imkan sağlayan bu site, tek bir tıklama kadar size yakın. Siteye gitmek için buraya tıklayın. 

5. Ow.ly:

URL kısaltmak için kullanabileceğiniz bir gayri site de bu site. Linklerinizi ve temaslarınızı detaylı olarak izlemeniz gerekiyor ise bu site size bu mevzuda tesirli bir tahlil aracı sunuyor. 

Hootsuite kullanıcı olarak Ow.ly ilişkisi üzerinden kolaylıkla sürecinizi halledebiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken süratlice bir hesap oluşturmak. Çevre medya yayınlarınızı kolaylıkla programlayabilirsiniz bu site sayesinde. Siteye gitmek için buraya tıklayın.

6. Bl.ink:

Bir nevi göz kırpmak olarak isimlendirilen bu site, tam donanımlı bir url kısaltma sitesidir. Siteye giriş yaparak linklerinizi süratlice küçük sözlere dönüştürebilirsiniz. Denetim paneli, her ilişkiyi detaylı olarak izleminizi sağlayacaktır. 

Denetim edebileceğiniz pek çok detay bulunduğu için, analitik olarak da her sonucu alabilirsiniz. Fiyatlı ve fiyatsız hesaplara sahip olan bu site, 1000’e kadar fiyatsız ilişki sunmaktadır. Bunların hepsini tek bir hesap ile takip edebilirsiniz. Ayda yüzlerce kontağa gereksinim duyuyor iseniz, bu bahiste da fiyatlı hesaba geçiş yapmanız kâfi olacaktır. Siteye gitmek için buraya tıklayın.

7. T2m:

t2m.io olarak sunulan bu site, muhtaçlık dahilinde size QR kısa kodlarından da sunuyor. Tam özellikli bir url kısaltma sitesi olduğu için de tesirli bir tasarruf sağlıyor. Sitenin en büyük yararı, ilişkilerinizi rahatlıkla takip etmeniz olacaktır. 

Url trafiğinizi de kolaylıkla denetim edebilirsiniz. Aylık 7 ABD doları ile pek çok mevzuda hizmet alabilir ve tam fonksiyonel olarak siteyi kullanabilirsiniz. Siteye gitmek için buraya tıklayın.

8. Bit.do:

Bit.do sitesine erişmek için hesaba gereksiniminiz yok. Derhal siteye ulaşabilir ve kolaylıkla linkinizi kısaltabilirsiniz. Link logosu olarak karahindibayı kendine tasarım edinmiş olan site, epeyce süratli bir biçimde kontaklarınızı yapıştırmanızı sağlayacaktır.

Kısalt gibisi hususî bir söz ile ilişkilerinizi cümleleyebilirsiniz. QR kod olarak da süratli bir ilişki kurma özelliğine sahip diyebiliriz. Siteye gitmek için buraya tıklayın.

9. Tiny.cc

Bit.ly sitesi üzere bu site de sahifelik kısaltıcılar olarak önümüze çıkıyor ve epey sağlıklı bir site olduğu biliniyor. Irtibatlarınızı yine oluşturuyor, tahlil ediyor ve düzenlemenizi sağlıyor. Hesap açmadan kullanabiliyorsunuz. 

Fakat tahlillere bakmak için bir hesaba gereksiniminiz olması gerekiyor. Aylık 5 dolardan başlayan fiyatlarla detaylı tahlillere ulaşabiliyorsunuz. Analiz istemiyor, yalnızca link kısaltma özelliğinden faydalanmak istiyorsanız o devir siteye fiyatsız olarak ulaşabilir ve derhal gereksinimlerinizi çözümleyebilirsiniz. Siteye gitmek için buraya tıklayın.

10. AdF.ly 

Bu siteyi pek çok kişi duymuştur. Logosunu bir bal arısından alan site, kampanyaları izlemek için ve profesyonellerin kullanmak için tercih ettiği değerli bir sitedir. Url kısaltma konusunda reklam veren bir site olan AdF.ly, tıpkı devirde para kazandırma ile de ilgili çalışmalar sunuyor. 

Link kısaltarak reklam verebilir ve linkinize gelen tıklamaları reklamlara dönüştürebilirsiniz. Kısa bir temas ekleyerek, reklamlardan para kazanabilirsiniz. Ilişkilerinizden minimum 5 Dolar kazanarak ödemelerinizi alabilirsiniz. 

Ayrıntılı istatistikler de bu siteler için epey değerlidir. Bu yüzden AdF.ly sitesi kendine has bir yaklaşımda önümüze çıkıyor ve tahlilleri ön plana çıkarmaya tüm süratiyle devam ediyor. Siteye gitmek için buraya tıklayın.

Site kısaltma programları arasında en çok sevilen ve en çok kullanılanları sizin için derledik. Bu siteler hem çalışmalarınıza yardımcı olacak hem de linkleri izlemeniz için büyük kolaylık sağlayacaktır. Tanınan link kısaltıcı sitelerine gitmek için tek yapmanız gereken linkleri tıklamanız olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir