Reklam Alanı
Oyun Haberleri 31 0

Epic Games Store, 2020’ye Kadar Her Hafta Ücretsiz Oyun Verecek

Epic Games Store, 2020 yılına kadar her hafta bir parasız oyun paylaşacağını duyurdu.
Bilgisayar sektörünün ve oyun konsollarının gelişmesiyle beraber oyun sektörü de gelişti ve bu inkişaf paralel olarak devam ediyor. Oyun geliştiricilerin fazlasıyla realist olarak ürettikleri oyunlar oyunseverler tarafından da yakından takip ediliyor. Hal böyle olunca oyun platformları da önem kazanmıştır. Valve’ın Steam platformu ve Epic Games Store, oyun platformlarında öne çıkıyor. Bu ikilinin arası ise aralarındaki rekabetten dolayı hiç bir vakit iyi olmadı. E3 2019 etkinliklerinin başlamasıyla birlikte Steam’i ciddi anlamda köşeye sıkıştırabilecek olan yeni bir ilan Epic Games tarafınca yapıldı. Açıklamaya göre Epic Games Store’da 2020 yılının başına kadar her hafta bir oyun ücretsiz olarak verilecek.

Elbette bu parasız oyun hediyesi en çok oyunseverleri mutlu edecek. Bununla birlikte rakipler, biraz daha köşeye sıkışmış olacak. Bunun nedeni Steam’in böyle bir olanak sunmaması. Sunsa da bunu oldukça ender zamanlarda yapması ve sunulan oyunların da genel anlamda yüksek kalitede olmaması. Ancak bu durumun Epic Games için de ağır bir faturası olacak. Neticede bu oyunların tamamının bir maliyeti var ve Epic Games ücretsiz bir şekilde bu oyunları dağıtsa bile, geliştiriciler Epic Games’den bu oyunların ücretlerini alacaklar. Peki bu maliyeti Epic Games nasıl göze alıyor?

Epic Games hayatımıza süratli bir giriş yaptı ve şirketin gözü yükseklerde. Epic Games, Steam’in koltuğuna oturmak istiyor ve bu bağlamda muhtelif stratejiler geliştiriyor. Tüm bunlara karşın Steam, oyun geliştiricilerinden ciddi anlamda kar oranı almaya devam ediyor. Epic Games bu miktarı daha cazip tutuyor ve bu sayede oyun geliştiricilerinin de ilgisini çekmeyi başarıyor. Son dönemde gündeme bomba gibi düşen oyunların Epic Games üzerinde satışa çıkması da bu durumu doğrular özellikte.

Tüm bu gelişmelerin ardından Epic Games’in hangi oyunları ücretsiz olarak sunacağı şu an için bilinmiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir