Reklam Alanı
Mobil Uygulama 11 0

Facebook ve Instagram’a alkol sınırlaması geldi!

Facebook ve Instagram reklam verenlerin en çok tercih ettiği platformlar haline geldi. Yüksek takipçi kitlesine sahip olan bir Facebook yahut Instagram sahifesine reklam vererek milyonlarca kimseye kısa müddet içerisinde ulaşabiliyorsunuz.

Ama, bu potansiyelin beğenilmeyen niyetli şahıslar tarafından kullanılması nedeniyle birtakım tedbirler alınıyor. Bilhassa kullanıcılar dolandırıcıların verdiği reklamlardan hayli şikayetçi olurken, alkol ve çeşidin eserleri ile ilgili bir karar geldi.

Facebook ve Instagram alkol ve tütüne yaş sınırlaması getirdi!

Facebook tarafından yürürlüğe koyulan ve bünyesinde barındırdığı Instagram’ı da etkileyen kural kapsamında bundan sonra alkol ve tütün ile ilgili içerikler yalnızca 18 yaş ve üstü kimselere gösterilecek. Bu yasak her iki platform üzerinde eserlerin satışını ve velev çekiliş ile ikram edilmesini bile kapsıyor.

Yani, alkol ve tütün ile ilgili bahislere 18 yaş altındaki bireylerin dahil olmasına müsaade verilmeyecek. Facebook Kümeleri bu yeni karar hakkında bilgilendirilirken, aslında Facebook Market’te tütün ve alkol satışına müsaade verilmiyordu.

Platformlar üzerinde direkt bu eserleri satmaya çalışarak varlığını devam ettiren işletmelere birtakım istisnalar sunulurken, bu kararın alınmasında ABD’de elektronik sigaraya olan talebin artmasının büyük tesiri olduğu belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir