Reklam Alanı
Oyun Haberleri 2 0

FIFA 20’nin En İyi 100 Oyuncusu Belli Oldu

FIFA 20, bu yıl oyunda konum alacak olan en âlâ 100 oyuncunun oyun içi güç seviyelerini açıkladı. Liste, FIFA 19’a büyük ölçüde benzerlik gösterirken bu yıl en yeterli oyuncu, 94 puan ile Lionel Messi olarak belirlendi. Messi’yi derhal gerisinden 93 puan ile ezeli rakibi Cristiano Ronaldo takip etti.

EA Sports, FIFA 20’de Messi'yi 94 puanda tutarken Ronaldo'nun umumi puanını ise 93'e düşürdü. Ayrıyeten Messi’nin oyun içi kartı, “CF”den “RW” konumuna değiştirildi. Yeniden de skorların ayrıntılı puanlarına bakacak olursak Ronaldo, hâlâ önemli olan tüm kategoriler için canavar üzere istatistiklere sahip ve bu yüzden tıpkı geçen yıl olduğu üzere oyunun vazgeçilmez kartı olacak.

Ronaldo, FIFA 20’nin kapağında mahal almayacak:

Son yıllardaki FIFA serilerinin tümünde kapak yıldızı olan Ronaldo, bu yıl oyunun kapak yıldızları takımında nokta almayacak. Bunun nedeni ise oyuncunun kulübü Juventus’un, FIFA 20'de resmî lisansının olmaması. Juventus, geçmişte bıraktığımız aylarda bir sair futbol oyunu olan PES ile resmî sözleşme imzalamış ve lisansını Konami’ye satmıştı.

FIFA 20'deki en iyi 10 oyuncu:

  1. Messi: 94
  2. Ronaldo: 93
  3. Neymar: 92
  4. Hazard: 91
  5. De Bruyne: 91
  6. Oblak: 91
  7. van Dijk: 90
  8. Salah: 90
  9. Modric: 90
  10. ter Stegen: 90

Listede dikkat çeken bir gayrı değişiklik ise Galli oyuncu Gareth Bale’ın birinci 100 listesinden çıkarılması oldu. Listenin geri kalanında mahal alan oyunculara ve puanlarına bu irtibat üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir