Kapat
Reklam Alanı
Mobil 5 0

Google Pixel 4XL, Bükülme Testinde Sınıfta Kaldı (Video)

Google, Pixel 4XL ile beklenen heyecanı yaratamadı. Bu durumun çeşitli nedenleri var. Bu nedenler arasında en başta gereğince yenilikçi olmayan telefonun gereksiz yüksek bulunan fiyatı geliyor. Görünüşe nazaran sağlamlık da Pixel 4 XL’nin öne çıktığı meydanlardan değil. 

JerryRigEverything isimli YouTube kanalında bir çeşit bükülme testine sokulan Pixel 4XL başarısız oldu. Bu kanalda Zack Nelson isimli yayıncı, telefonları eliyle bükmeye çalışıyor. iPhone 6 üzere cihazları elle bükmek kolay olsa da insan, 2019 yılında bir amiral gemisi telefonun daha sağlam olmasını bekliyor. Görüntüye göreyse sağlam bir Google telefon arıyorsanız Pixel 3a almanız gerekiyor. 

Google Pixel 4 XL, 4 münferit yandan çatladı:

Orta karar, bütçe dostu bir telefon olan Pixel 3a testi geçse de Pixel 4XL, bu yalın testte tam 4 farklı bölgeden çatladı. Bu da dayanıklılık konusunda Google’ın dahi beklemediği bir zayıflığa işaret ediyor. Modern amiral gemisi telefonların çok büyük kısmı ve orta seviye telefonların da kıymetli bir kısmı, bu tıp testleri rahatlıkla aşabiliyor.

Hâlihazırda tartışma konusu olan Google Pixel 4XL ise yapısal olarak zarar gördü. Bu türlü bir testte değil kabul edilebilir bir hasar oluşması, telefonun kalıcı bir deformasyona uğraması bile beklenmiyordu. Görünüşe nazaran Pixel 4XL’nin çerçeveye entegre anten hattı, bu dayanıksızlık problemini ortaya çıkarıyor. Elbette Pixel 4XL sahipleri, bu durumu gözlemlemek için telefonlarını bükmeli diye bir şey yok zira elimizde vakanın YouTube görüntüsü var.

Ekranı koruyan Gorilla Glass 5 teknolojisi ve çizilmeye karşı muhafazalı art kamera üzere sağlamlık açısından değerli özelliklere sahip telefonun dayanıklılık sorununa Google’ın nasıl cevap vereceği şu anda bilinmiyor. Tekrar de telefon, uzun vadeli tasarrufta yeterli bakılırsa sorun çıkarmayacak üzere gözüküyor. 

Google Pixel 4 XL sağlamlık testi:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir