Mobil

Google’ın Tasarım Yöneticisi, Takipçilerini Kandırdı

Telefonlar, artık performans yerinde müsabakayı bırakıp kamera ortamında müsabakaya başladı demek çok da yanlış olmaz. Değişik kamera dizaynlarıyla kamera adetlerinin artması, bunlarla birlikte yeni kamera teknolojileriyle yeni özellikler getirilmesi de bu söylediğimizi destekler nitelikte.  

Birçok kullanıcının kamera performansını önemsediğini bilen telefon üreticileri, reklam stratejilerini de bu istikamete çekmeye başladı. Google’ın tasarım başkanı de bu mevzunun farkında olduğunu belirtirmiş gibi Instagram üzerinde bir fotoğraf paylaştı. Bu fotoğrafın 20x yakınlaştırılmış olduğunu ve Pixel modeli bir cihazla çekildiğini belirten Claude Zellweger, Google Pixel 4 bekleyen takipçilerini bir oldukça heyecanlandırdı. 

Claude Zellweger, daha sonra aslında alışılagelmiş bir fotoğrafı kırptığını itiraf etti:

()

Claude, fotoğrafı paylaştıktan 2 gün sonra fotoğrafın Pixel 3A ile çekildiğini ve paylaşmak için fotoğrafı kırptığını itiraf etti. 20x zoom, şu anki Pixel cihazlarında mümkün olan bir şey değil fakat tekrar de Pixel 4’ün kamerası birçok yeniliğe sahip olacak.

Google, Pixel 4’te telefoto lensi kullanabilir ve bu da Claude’un paylaştığı imaj üzere bir manzara ortaya çıkarabilir fakat şimdilik bu fotoğraf yalnızca Pixel 3A ile çekilmiş ve üzerinde oynanmış bir fotoğraf. 

Claude'un yaptığı paylaşımın ve akabinde gelen itirafın aslında daha evvelki vakalarla karşılaştırıldığında masumca olduğunu söyleyebiliriz. Bilindiği üzere Huawei, daha evvel profesyonel bir kamerayla çekilmiş stok görselleri, P30 ile çekildiğini tez etmişti. Güney Koreli şirket, daha sonra yapılan açıklamayla yanlış anlaşıldıklarını belirtmişti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

HellorDTV

Merhaba, Ben HellorDTV. Genel'de yatırımsız kazanç ile ilgili makalaler paylaşıyorum. Ayrıcı Web Tasarım ve Mobil Uygulama geliştirme ile uğraşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün