Oyun

GTA Online’dan 35 ülkeyi etkileyecek yasak!

Kısa bir mühlet evvel GTA Online’da kolay para kazanmanın yolunu birçok oyuncuya açan Rockstar Games, kimi memleketlerin vatandaşlarına, ilgili memleketlerin siyasetleri gereği, kısa yoldan gelir elde etmenin kapısını kapattı.

GTA Online kumarhane yasağı hangi devletlere uğrayacak?

Kişilerle birlikte vakit geçirmek isteyen ve kumar masalarını tercih eden oyuncular, kumarhane güncellemesini yıllardır bekliyordu. Nihayet istediğini elde eden kullanıcılar, Diamond Casino & Resort güncellemesi sayesinde kısa bir müddette zaviyeyi dönebiliyor.

Standart ve VIP katmanlarına sahip olan yenilik, “yasaklı oyuncu” sınıfını da getirdi. Şu an için 35 devletin muhatap olduğu bu pratik, ilgili bireylerin çevrimiçi oyunda bulunan kumarhanelerde oyun oynamasını engelliyor.

Bu yenilik sayesinde oyuncu sayısında büyük bir artış gören GTA Online yetkilileri, listede bulunan devletlerin oyuncularına bir pürüz hazırladı. Bu bağlamda birtakım şahıslar, kumarhaneye geldiğinde memleketlerindeki kumar kanunları nedeniyle bu türlü bir mekanda kumar aktivitelerine katılamadığını tespit etti.

Kumarhaneye girebilen, gayri oyuncularla etkileşim içerisinde olabilen ve buradan bir çatı katı satın alabilen yasaklı insanlar, asıl maksatlarına ulaşamıyorlar. Ekstra bir güvenlik tedbiri daha koyan Rockstar Games, kumar aktivitelerinin yasaklı olduğu bir devletten gelen ama oyuna kendi hesabı ile kumarhanelere müsaade verilen farklı bir devletten giren oyuncuların bu açıktan yararlanmasını engelledi.

Tıpkı halde, yasa dışı para oyunlarına müsaade verilen devletlerden birinin vatandaşı olmasına ve oradan oyuna katılmasına karşın kolay yoldan para kazanamayan birtakım şahıslar de mağdur oldu. Ortada bir karışıklık laf konusu.

Bölgesel kısıtlamalara maruz kalan kullanıcılar, ekranda şu ileti ile karşılaşıyorlar: “Bu özellik sizin için mevcut değil.” Bu hadisenin şu an için tek açıklaması, kumarhanelere müsaade verilen bir memlekette olsaniz bile kimi şahsi kurallardan dolayı kumar oynayamayabilme riskinizin olması.

Temkinli bir siyaset izleyen Rockstar Games’in bu yasağını delmek isteyen bireyler, VPN servislerini kullanmaya başladı. Bu sebepten ötürü kendi devletinin de yasağını delen ilgili kullanıcılar, hesapları yakalandığı takdirde oyundan uzaklaştırılabilir. Evet, bu yasak hangi memleketlere uygulanıyor?

1 2

Etiketler
Daha Fazla Göster

HellorDTV

Merhaba, Ben HellorDTV. Genel'de yatırımsız kazanç ile ilgili makalaler paylaşıyorum. Ayrıcı Web Tasarım ve Mobil Uygulama geliştirme ile uğraşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün