Reklam Alanı
Yazılım 9 0

Huawei, Kamerasını Geliştirmek İçin Meitu ile Çalıştı

Huawei, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Geliştirici Konferansı 2019 etkinliğinde kendi geliştirdiği işletim sistemi dışında yeni teknolojileri de gün yüzüne çıkardı. Görünüşe nazaran şirket, yeni kamera algoritmasında Meitu ile birlikte çalışmış. Anladığımız kadarıyla yeni nesil Huawei telefonlar, piyasadaki en güzel kameralara sahip olacak.

Meitu, 2019 Huawei Geliştirici Konferansı'nda müşterilerin isteklerini karşılayabilmek için yeni nesil kamera algoritmalarında Huawei ile birlikte çalıştıklarını duyurdu. Bu iştirak, yalnızca Meitu’nun yahut Huawei’nin değil tüm sanayinin yararına olabilir.

Çinli üreticiler, kamera konusunda güçlerini birleştiriyor:

Meitu, ekseriyetle verimli algoritmaları ve görüntüleme patentleri ile tanınıyor. Yakın devrana kadar şirket, selfie sıklaştırıcı tatbikleri yapması ile biliniyordu lakin daha sonra direkt olarak selfie odaklı akıllı telefonlar üretmeye başladı.

Şirketin akıllı telefon kolu Xiaomi’ye satıldı fakat hâlâ yaygın olarak Meitu’nun kamera optimizasyon algoritması kullanılıyor. Ayrıyeten Huawei dışında Xiaomi de kamera algoritmalarını geliştirmek ismine Meitu ile birlikte çalışmaya başladı.

Apple ve Samsung'un yapılan kamera testlerinde öne çıkması hatta geçtiğimiz hafta tanıtılan Galaxy Note10'un DxOMark sonuçlarında tepeye yerleşmesi, akıllı telefon dalındaki kamera yarışını daha da kızıştıracak üzere görünüyor. Çinli üreticilerin yaptığı iş birliği de gelecekte akıllı telefon kameralarında birçok yeniliğin önünü açabilir. Akıllı telefon kamera uğraşlarında kimin galip geleceğini önümüzdeki süreçte daima birlikte göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir