Kapat
Reklam Alanı
Mobil 4 0

İddia: Samsung, Galaxy S11 İçin Farklı Bir Ekran Kullanacak

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon pazarının doruğuna oturmak için piyasaya sürdükleri amiral gemisi telefonlarının yanı sıra kendi OLED ekranlarını da üretiyor. Samsung, o kadar kaliteli OLED ekranlar üretiyor ki son devirlerde sattıkları iPhone 11 ekranları ile adeta kendisine karşı yarışma ediyor.

Kendi cihazlarının ekranını da kendisi üreten Samsung, esasen kanıtlanmış olan kalitesini daha da yükseğe çekerek daha çokça kullanıcıyı kendi tarafına çekmek istiyor. Samsung'un önümüzdeki sene piyasaya sürmesi beklenen Galaxy S11 için daha kaliteli bir ekran üreteceği düşünülüyor. Bir Twitter kullanıcısı, Samsung'un Galaxy S11'de mümkün olan en yüksek yenileme suratına çıkılabileceğini açıkladı.

Samsung Galaxy S11'in ekranı, 120 Hz yenileme suratına sahip olabilir:

Ice Universe isimli Twitter kullanıcısı, çoklukla şimdi piyasaya sürülmeyen akıllı telefonlarla ilgili haber sızdırmasıyla biliniyor. Kullanıcının bu sabah paylaştığı bir tweet ise ziyadesiyle dikkat çekti. Söylentilere nazaran Samsung'un önümüzdeki sene piyasaya sürülecek amiral gemisi akıllı telefonu daha yüksek yenileme suratını destekleyen bir ekrana sahip olacak.

Savın daha çok dikkat çeken tarafı ise şirketin 90 Hz yenileme suratına sabit kalmayacağı ve 120 Hz yenileme suratına kadar çıkacağı oldu. Ortaya çıkan bu malumat sahiden gerçek ise bu durum, Samsung'u yüksek yenileme suratlarına çıkan birinci şirket yapmayacak ama Galaxy S11, şirketin 120 Hz yenileme suratına sahip birinci akıllı telefonu olacak.

Daha evvel yüksek yenileme suratını destekleyen ekranlara sahip akıllı telefonlar görmüştük. Bu yıl içerisinde OnePlus ve Google; OnePlus 7/7 Pro ve Pixel 4 modelleri ile birlikte 90 Hz yenileme suratlarını gözler önüne sermişti. Şimdi Samsung tarafından bu husus hakkında resmi bir açıklama yapılmadı fakat şirketin bu türlü bir gelişim yapması pek de ihtimal dışı görünmüyor.

Şimdi hakkında resmi olarak hiçbir haber paylaşılmamış olan Samsung Galaxy S11 ile ilgili birtakım tezler şimdiden ortaya çıkmaya başladı. Kamera kod adının Hubble olarak belirlendiği söylenen cihazın bu yerde öteki amiral gemilerini bölgeyle bir etmesi bekleniyor. Bunun dışında cihazın en az 4.000 mAh bataryaya sahip olması ve 5G desteğiyle gelmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir