Yaşam

İddia: Trenyol Sürat Kargoyu Satın Almak İçin Harekete Geçti

İndirim ayı olarak da bilinen kasım ayı, Türkiye de olmak üzere yerkürenin her yanında yapılan indirim kampanyalarıyla sona erdi. Kasım ayındaki çeşitli günler kapsamında tüketicilere sunulan indirimlerle birlikte kişiler, satın almak istedikleri eserlere indirimli fiyatlarla sahip olma fırsatı yakaladılar. Ama geçtiğimiz hafta itibarıyla sona eren indirimlerin yankıları hala devam ediyor.

Mahsusen de e-ticaret platformlarının üst üste yaptığı indirim kampanyaları, tüketicilerin büyük paralar harcamasının yanı sıra kargo şirketlerinde olağanüstü bir yoğunluğa neden oldu. Bu yoğunluk o denli büyüktü ki pek çok vatandaş, siparişlerine hala ulaşabilmiş durumda değiller. Velev bu hususla ilgili olarak hem e-ticaret platformları hem de kargo şirketlerinden peşpeşe açıklamalar geldi.

Artık ise artta bırakmak istediğimiz ama siparişlerimizin elimize ulaşamaması nedeniyle kurtulamadığımız uzun kargo süreçleri ile ilgili farklı bir gelişme yaşandı. Türkiye'deki kıymetli e-ticaret platformlarından bir tanesi olan “Trendyol“un bir müddettir TMSF idaresinde olan Sürat Kargo'yu satın alacağı tabir edildi. Taraflar, şu an için rastgele bir açıklama yapmadılar.

Aslına bakacak olursak Türkiye'deki kargo sistemleri hep ağır. Lakin münhasıran de Trendyol'un geçtiğimiz günlerde düzenlediği “Efsane Cuma” kampanyaları hem tüketicileri hem de Trenyol yetkililerini çileden çıkardı. Yaşanan gecikmeler, vatandaşların Trendyol'a olan inancını zedelerken, kargo şirketlerinin Trendyol'a kargo haddi koyması da bardağı taşıran son damla oldu. 

Argümanların ne kadar gerçek olduğu şu an için belirsizliğini koruyor. Gelgelelim Türkiye'deki e-ticaret platformlarının neredeyse tümü, aslında bir vadedir kendi nakliye sistemleri için çalışmalarını sürdürüyorlar. Yani Trendyol'un Sürat Kargo'yu satın almak istemesi çok da sürpriz bir durum değil. Hususla ilgili rastgele bir gelişme yaşandığı takdirde sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

HellorDTV

Merhaba, Ben HellorDTV. Genel'de yatırımsız kazanç ile ilgili makalaler paylaşıyorum. Ayrıcı Web Tasarım ve Mobil Uygulama geliştirme ile uğraşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün