Kapat
Reklam Alanı
Mobil 9 0

Instagram, TBT’yi Yeni Bir Mod Haline Getirdi

Instagram, perşembe günleri yapılan tbt paylaşımlarını artık bir özellik haline getirdi. Yeni münhasıran bir arada geçmişte paylaşılan fotoğraflar, yeni bir gönderi olarak paylaşılabilecek. 

Özellik şimdilik, geçmişte birebir günde paylaşılan bir fotoğrafı “Bu Günde” seçeneği ile gönderiye gömülü halde tekrar paylaşılabilecek. Bu Günde özelliği ile farklı bir metin ile paylaşmak için modun üst kısmına eklenen zar butonu kullanılabiliyor. 

Yeni özellik Hikayeler kısmında paylaşılacak eski bir fotoğrafın takipçileriniz tarafından kısa müddetli olarak tekrar görülmesini sağlayacak. Bu özellik, galerinizi geçmişe akıllıca tarayıp paylaştığınız eski bir fotoğrafı aramanızın önüne geçecek. Özellik sayesinde daha evvel paylaştığınız gönderiyi görebilecek ve yeni bir tefsirle paylaşabileceksiniz. 

Instagram sözcüsü, yeni özellik hakkında “Bu Günde modu, size Anılar öneriyor ve bunları direkt ya da Hikayeler aracılığıyla paylaşmanıza müsaade veriyor” dedi. 

Instagram, bu yılın başında “Anılar” isimli bir geri dönüş modunu tanıtmıştı. Ama birçok kullanıcı bu özelliği kullanmayı dahi bilmiyordu. Bu Günde modu, Oluştur modunun bir modülü olarak geliyor. Oluştur modunda, yeni fotoğraf paylaşmadan yeni metin seçenekleri ile önünüze çıkacak. Yeni özelliğe, Oluştur modunun alt kısmındaki seçenekleri sağa kaydırarak ulaşabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir