Sinema

İnternete Yayınlan Verilerinizi Silen Platform: DeleteMe

İnternet tasarrufu her geçen gün biraz daha yaygınlaşıyor ve velev hayatımızın ayrılmaz bir kesimi oluyor. Kişiler, internet tasarrufunu sürdürdükleri sürece hem daha çok bağımlı oluyorlar hem de internetteki varlıklarını her geçen gün biraz daha artırıyorlar. Bu da kullanıcıların, ferdî datalarının bir halde internet ortamında konum edinmesine neden oluyor ki bu durum, kimi devir can sıkıcı sonuçlar doğurabiliyor.

Sizler de internet üzerinden sayısız süreç yapıyor olabilirsiniz. Lakin buna koşut bir halde internet ortamında rastgele bir verinizin kalmasını istemiyor olabilirsiniz. İşte “DeleteMe” olarak isimlendirilen platform da tam olarak bu gayeye hizmet ediyor. Platform, internetteki zatî dataları tek tek siliyor ve böylelikle güvenliğinizi bir nebze olsun sağlamanıza yardımcı oluyor. Lakin ne yazık ki internet üzerinden süreç yapmaya devam ettikçe, datalarınızın tekrar internette yayılmaya başlayacağını bilmeniz gerekiyor.

DeleteMe ile ilgili olarak bilmeniz gereken birinci şey, bu platformun içtimaî medya hesaplarınızı yahut bunlar üzere gayrı üyeliklerinizi silmiyor oluşu. Platform, internet siteleri aracılığıyla yayılmış olan haberlerinizi örneğin; konut adresiniz, telefon numaranız ve e-posta adresiniz üzere datalarınızı siliyor. Sonunda, yerküre umumunda yalnızca bu yıl yüzde 18 artış gösteren spam aramalardan kurtulabilirsiniz.

DeleteMe platformuyla ilgili olarak bilmeniz gereken 2. husus ise bu platformun fiyatlı oluşu. Aslına bakacak olursak bu durum aslında kaçınılmazdı zira DeleteMe, internet ortamındaki datalarınızı temizliyor ve bu süreç, çok da kolay değil. Platform; aylık, yıllık yahut iki yıllık farklı opsiyonlarla satın alınıp kullanılabiliyor. Üstelik DeleteMe'nin kimi abonelik paketleri, 2 yahut 4 kişilik ailelerin olgularının silinmesini de sağlıyor.

DeleteMe'nin verdiği hizmeti incelemek ve gerekiyorsa satın almak için, burada bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz. Gelgelelim daha öncesinde de belirtmiş olduğumuz üzere bu hizmeti tek sefere mahsus kullanmak çok da mümkün değil. Zira interneti kullanmaya devam ettiğiniz sürece zatî olgularınız yine dağılmaya devam edecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

HellorDTV

Merhaba, Ben HellorDTV. Genel'de yatırımsız kazanç ile ilgili makalaler paylaşıyorum. Ayrıcı Web Tasarım ve Mobil Uygulama geliştirme ile uğraşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün