Mobil

iPhone’unuzu iPod Classic’e Dönüştüren Uygulama

ABD’li teknoloji devi Apple’ın 2011 yılında hayatını kaybeden efsanevi kurucusu Steve Jobs’ın alametifarikalarından biri de iPod ismini verdiği müzik çalardı. Takvimler 2001 yılını gösterdiğinde, yerküre birinci iPod modeliyle tanıştı.

Aradan geçen vakitte hem tasarım hem de özellik mealinde değerli değişimler geçiren ikonik müzik çalar, akıllı telefonlar ve Spotify üzere dijital müzik platformları nedeniyle manasını yitirmiş olmasına karşın, hala Apple’ın en kişisel eserleri arasında taraf alıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) New York eyaletinde bulunan Cooper Union kolejinde tasarım mekteplisi olan Elvin Hu, iPod Classic'in çember halindeki unutulmaz denetim panelini arayüz olarak kullanabileceğiniz bir iPhone pratiği geliştirdi.

iPhone'unuzu iPod Classic'e çeviren pratik bu türlü görünüyor:

Ekim ayından bu yana üzerinde çalıştığı girişimle ilgili The Verge’e açıklamalarda bulunan Hu, “Çocukluğumdan beri her devir Apple eserlerinin hayranı oldum. Aileme bir tane aldırabilmek için iPhone'un kullanıcı arayüzünü kimi kutuların kapaklarına çizerdim” diyor.

iPod Classic’ten ilham alarak tasarladığı arayüzün doküman imajlarını ve müzikleri üç boyutlu ve animasyonlaştırılmış halde geçiş efekti vermeye yarayan Cover Flow özelliği ile entegrasyonlu çalıştığını söyleyen Hu, projeyi yıl sonuna kadar tamamlamayı umduğunu; gelgelelim Apple'ın laf konusu uygulamayı onaylayıp onaylamayacağından emin olmadığını belirtiyor. 

“Uygulamayı yayınlayıp yayınlamayacağım, Apple’ın vereceği onaya bağlı” diyen genç dizayncı, Cupertinolu şirketin kararına bağlı olarak, projeyi açık asıllı hale getirebileceğini tabir etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

HellorDTV

Merhaba, Ben HellorDTV. Genel'de yatırımsız kazanç ile ilgili makalaler paylaşıyorum. Ayrıcı Web Tasarım ve Mobil Uygulama geliştirme ile uğraşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün