Kapat
Reklam Alanı
Sinema 5 0

Joker’in Açılış Haftası Gişesi Adalet Birliği’ni Yakaladı

DC cihanında tahminen en büyük tehdidi oluşturan bed adam Joker değildir lakin en tanınan bed adam katiyen Joker’dir. Karakterin popülaritesini, Jared Leto’nun canlandırdığı versiyonuyla neredeyse kaybeden Warner Bros, Heath Ledger’dan sonra aradığı kanı Joaquin Phoenix ile bulmuşa benziyor. 

Ekim ayının şampiyonu Joker oldu

Joker sineması, ardına büyük bir hayran kitlesi de alarak vizyona girdi. 4 Ekim’de beyaz perdeye merhaba diyen sinema, birinci hafta sonu gişesiyle Venom’a ilişkin olan ekim ayı en düzgün açılış rekorunu da eline geçirmişti. Sinema, birinci hafta sonu 93,5 milyon dolar gişeye ulaşmıştı.

Joker sineması artık, Warner Bros’un gelmiş geçmiş en güzel gişe yapan sinemalarından bir tanesi. Sinema, Adalet Birliği’nin ardında kaldı. Adalet Birliği, Joker’den sırf 300 bin dolar önde yan aldı. 

Joker sineması R olarak kategorize edildiği için sinemaya gitmek isteyen fakat yasal sonlara takılan pek çok izleyici de bulunuyor. Hatanın soytarı prensinin nasıl olup da bu hale geldiğini ince ince işleyen sinemanın DC’nin en büyük kahraman ekibini geçmişte bırakması pek çok kimseyi şaşırtmayacaktır. 

Joker'i Joker yapan şeyler

Sinemanın takımında Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy, Brett Cullen, Glenn Fleshler, Bill Camp, Shea Whigham ve Marc Maron üzere isimler de yan alıyor. Sinemanın direktör koltuğunda ise umumide güldürü yapıtlarıyla tanınan Todd Phillips taraf alıyor. 

Joker sineması eleştirmenleri de ikiye bölmüş durumda. Büyük bir kesim sineması beğense de arada sinemaya yönelik olumsuz tenkitler de mahal alıyor. Joaquin Phoenix ise bu sinemanın bir muhteşem kahraman sineması olmadığını söylüyor. 

Joker sinemasının gişe başarısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce sinema ne kadar başarılı olacak? Tefsirlerde (lütfen spoiler içermeyecek şekilde) görüşlerinizi belirtebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir