Sektörel

Kapalı Netflix Hesapları, Habersiz Şekilde Açılıyor

BBC’nin bir radyo yayınında, aboneliklerini daha evvel kapatan kişilerin Netflix hesaplarının haberleri dışında yine açıldığı öğrenildi. Hesap hırsızları tarafından gerçekleştirilen bu süreç sonucunda beşerler, bir vadedir kullanmadıkları Netflix hesapları için para ödüyorlar. 

Netflix, aboneliklerini kapatan kişilerin kolaylıkla geri dönmelerini istiyor. Bu nedenle abonelikleri sona erdirilmiş dahi olsa kişilerin fatura haberleri Netflix tarafından 10 ay boyunca tutulmaya devam ediyor. Netflix, e-mail başvurusu ile bu haberlerin silinebileceğini açıkladı. 

Hesap hırsızlarının mağdur ettiği Emily Keen, Nisan 2019’da Netflix aboneliğini iptal ettiğini, lakin Eylül ayında Netflix tarafından en yüksek abonelik ecri olan 11.99 sterlinin hesabından öğrenim edildiğini gördü. Keen, “Hesabıma giriş yapmaya çalıştım. Lakin e-posta adresimin ve şifremin Netflix tarafından tanınmadığını gördüm. Görünüşe nazaran hatalılar en pahallı servise beni kaydettikten sonra giriş haberlerimi külliyen değiştirdiler” dedi. 

Emily Keen, vaka sonrası Netflix müşteri hizmetleri ile muhabereye geçti. Netflix, Keen’e hesabının iptal edileceği ve kendisine iade yapılacağı bildirildi. Gelgelelim Ekim ve Kasım aylarında Keen’in hesabından iki ödeme daha öğrenim edildi ve Keen’e yalnızca kısmi iade yapıldı. 

Emily Keen’in dışında farklı kişilerde kapattıkları Netflix hesaplarının yine açıldığını ve hesaplarından para öğrenim edildiğini Twitter üzerinden duyurdular. Bu formda tekrar açılan Netflix hesaplarının giriş haberleri değiştirilerek hesap hırsızları tarafından eBay’den 3 sterlin ecre satılıyor. 

Netflix hesaplarının satışı ile ilgili açıklama yapan bir eBay sözcüsü, Netflix hesabı satışı yapan bu türlü hesapların kapatılacağını açıkladı. Husus hakkında açıklama yapan Netflix de abonelerinin hesaplarının güvenliğinin kendileri için öncelikli olduğunu ve hesaplarında olağandışı etkinlikler farkeden abonelerinin derhal kendilerine ulaşmasını istedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

HellorDTV

Merhaba, Ben HellorDTV. Genel'de yatırımsız kazanç ile ilgili makalaler paylaşıyorum. Ayrıcı Web Tasarım ve Mobil Uygulama geliştirme ile uğraşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün