Kapat
Reklam Alanı
Sinema 7 0

Kurt Cobain’in 1984 Yılında Çektiği Korku Filmi

Kurt Cobain’in erken ölmesi sebebiyle kendisinin Nirvana öncesinde yaptığı işler birçok sefer incelendi. Irtihal, her hengam için başa çıkması sıkıntı bir husus olsa da öncesinde yapılan işler en azından fikir sahibi olmamızı sağlayabilir.

Sinemada 17 yaşındaki Kurt Cobain, Melvins’in gelecekteki davulcusu Dale Crover ve Nirvana’nın bas gitaristi Krist Novoselic taraf alıyor. Geçmiş yıllarda hayranlar, bu sineması “Kurt’ün İntiharı” (Kurt’s Bloody Suicide) halinde adlandırmışlardı. Şu anda ise bu sinema, YouTube’da 'Kurt Cobain Kaygı Filmi' şeklide mekan alıyor. 18 yaşından küçükseniz bu sineması izlemenizi tavsiye etmiyoruz zira sinema, birtakım rahatsız edici sahneler içeriyor.

Kurt Cobain endişe sineması:

Crover, görüntüyü “etrafta gezinmek” biçiminde tanımlıyor ki o denli de görünüyor gelgelelim bunun muayyen bir amaç doğrultusunda olduğunu da söyleyebiliriz. Medyanın başında Kurt Cobain’i Mr. T maskesiyle yanan mumların başında durduğunu görüyoruz. Çeşitli kişilerin nokta aldığı medyanın devamında Aberdeen, Washington’dan imgeler bulunuyor.

Daha sonra Cobain, kendi boğazını kesiyor ve kendisini bıçaklıyor. Akabinde daha ziyade bıçaklı şiddet imajları nokta alıyor. Bir kedi ve köpeği de gördükten sonra geçersiz silah imgeleri ve geçersiz yaralar izliyoruz. Velhasıl o devirler ergenlikte olan Kurt Cobain ve arkadaşlarının eğlenmek emeliyle yaptığı bir kısa sinema diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir