Reklam Alanı
Oyun Haberleri 2 0

Microsoft Excel Tabanlı Strateji Oyunu: [CELL]IVIZATION

Strateji cinsindeki oyunlar oyunseverlerin hep ilgisini çekmiştir. Bu durumun farkında olan geliştiricilerse ortaya çok düzgün strateji oyunları koymuş durumdalar. Bu oyunların başındaysa birinci kere 1991 yılında piyasaya sürülen “Sid Meier’s Civilization” geliyor. Bilgisayar bölümünde yaşanan gelişmeler oyunun tarihî gelişimini de güzelden düzgüne arttırdı gelgelelim artık bu oyunun hayranlarından bir tanesi, Sid Meier’s Civilization'ı Microsoft Excel kullanarak tekrar oluşturmayı başardı. 

Oyun aslında, Google tarafından düzenlenen “Google Code Jam 2019” aktiflikleri kapsamında hazırlandı ve oyunun geliştiricisi artık, oyunun bütün oyunseverler tarafından indirilebilmesi için tutarlı hale getirdi. Sid Meier’s Civilization'ın Microsoft Excel kullanılarak oluşturulmuş hali, şu sıralarda başka bir müsabakada uzunluk gösteriyor.

Oyunun geliştiricisi “s0lly”, Sid Meier’s Civilization'ın Microsoft Excel tabanlı sürümünü geliştirmek için bir haftasını ayırdığını ve ilerleyen periyotlarda oyunu geliştirmeye devam etmek istediğini söylüyor. “[CELL]IVIZATION” olarak isimlendirilen oyun şu an için savaşçı, okçu, kılıç sanatkarı, falanks, şovalye ve mancınık üzere ögeleri içeriyor.

Oyunla ilgili birkaç şey söyleyecek olursak, [CELL]IVIZATION tam mealiyle “inşa et ve saldır” yapısında. Lakin s0lly, ilerleyen periyotlarda oyunseverler için DLC paketleri sunabileceğini açıklıyor.

s0lly, [CELL]IVIZATION için bir de tanıtım görüntüsü hazırlamış durumda. Dilerseniz artık de bu tanıtım medyasına daha yakından bakalım.

Şayet sizlerde Microsoft Excel'de oluşturulan bu oyunu oynamak isterseniz, burada bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir