Reklam Alanı
Oyun Haberleri 33 0

Microsoft’un Yeni Nesil Konsolu Scarlett, Xbox One takılarını Destekleyecek

Microsoft’un E3 2019’da detaylarını verdiği yeni nesil konsol projesi ‘Project Scarlett’, Xbox One’a ilişkin tüm aksesuarları ve oyun kollarını destekleyecek.
Microsoft, ‘Project Scarlett’ isimli yeni nesil Xbox hakkında daha çok informasyon verdi. Yeni Xbox, Xbox One oyunlarını, oyun kollarını ve aksesuarlarını destekleyecek. Xbox’un başı Phil Spencer, Microsoft’un Inside Xbox E3 konuşmaında “Project Scarlett tasarımımız için düşündük taşındık ve bu konsolun tüm jenerasyonlarla uyumlu olmasını istediğimize karar verdik. Sadece oyunlarla değil, aksesuarlarla da. Oyuncuların bizlere oyunlar ve aksesuarlar için ödediği miktarın karşılığını vermek istiyoruz” dedi.

Windows Central’e mevzuşan Xbox platformunun ortak direktörü Jason Ronald, bunun Xbox One için şu ana kadar çıkmış Xbox Elite 2 oyun kolu gibi tüm aksesuarlar için geçerli olacağını onayladı. Ronald, müşterilerini ne olursa olsun mağdur bırakmak istemediklerini belirtti.

Xbox 360 oyun kollarının Xbox One ile uyumlu olmamasıyla birlikte bu haber, Xbox oyuncularını sevindirecek bir haber diyebiliriz. Microsoft, Project Scarlett’i 2020 yılının Aralık ayında yeni Halo Infinite oyunu ile beraber piyasaya sürmeyi planlıyor. Yeni nesil konsolda 8K çözünürlük desteği, SSD depolama ve ışın seyretme (ray tracing) teknolojisi bulunacak.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir