Oyun Haberleri

Minecraft’ın 4K Grafik Paketi Güncellemesi Resmen İptal Edil

2 yıl evvel Mojang, Minecraft’ın “Super Duper Graphics Pack” isimli bir güncelleme alacağını duyurmuştu. Bu güncellemenin 2017’nin sonbahar aylarında gelmesi planlanıyordu ve 4K çözünürlük desteği getireceği belirtiliyordu ama ondan sonraki müddet boyunca Mojang, bu güncelleme hakkında tek bir söz söylemedi.

Bugün içerisinde şirket sessizliği bozdu. Minecraft’ın resmi internet sitesinde mahal alan malumata nazaran Üstün Duper Graphics Pack güncellemesi resmen iptal edildi. Sitedeki açıklamada şu tabirlere bölge verildi: “Super Duper, Minecraft’a yeni bir soluk getirecek bir girişimdi lakin maatteessüf güncelleme, bütün platformlara uyarlamak üzere çokça teknik işler gerektiriyordu.”

4K güncellemesi olmasa da manzarada güzelleştirme yapılacak:

Açıklamada da belirtildiği gibi grafiksel güncellemenin iptalinin ana nedeni, bunun çeşitli platformlarda tatbikte mesele olması. Mojang, paketin aygıtlar arasında nasıl performans gösterdiğinden şad olmadığını belirtti. Bu nedenle güncelleme de iptal olmuş oldu.

Mojang’in dediğine nazaran 4K çözünürlük içeren bir mod olmasa da oyuna yeni bir görünüş içeren güncelleme gelecek. Minecraft, şu anda 10 yaşından büyük bir oyun ve kimi kısımlarının grafiksel olarak tekrar tasarlanmaya mutlaka gereksinimi var.

Uzun bir süredir Super Duper Graphics Pack güncellemesini bekleyen kullanıcılardan gelecek olan yansılar ise şimdiden iddia edilebiliyor. Bilhassa devletimizde geniş bir oyuncu kitlesine sahip oyuna gelecek yeni güzelleştirmenin oyuncuların gönlünü alıp alamayacağını önümüzdeki süreçte daima birlikte göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

HellorDTV

Merhaba, Ben HellorDTV. Genel'de yatırımsız kazanç ile ilgili makalaler paylaşıyorum. Ayrıcı Web Tasarım ve Mobil Uygulama geliştirme ile uğraşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün