Reklam Alanı
Teknoloji Haberleri 31 0

Opera GX’den Oyunculara Özel Tarayıcı!

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında kullanıcıları fazlaca sevindiren bir adım atarak ücretsiz VPN hizmetini kullanıma sunan ve kısa süre içerisinde kullanıcı kitlesini önemli ölçüde artırmaya başaran Opera bu kez dünyada bir ilke imza attı.

Geçtiğimiz aylarda dünyanın ilk oyunculara özel internet tarayıcısı için kolları sıvadığını duyuran şirket, Opera GX ile kullananların karşısına çıktı. Tarayıcının temelinde kaynakların sınırlandırılması, performansın oyuna harcanması geliyor.

Opera GX tanıtıldı! Oyunculara özel tarayıcı!
Daha basit bir halde açıklamak gerekirse, Opera GX’i kullanırken tarayıcının işlemci ve bellek kullanımı sınırlandırılabiliyor. Bu sayede tarayıcının oyun performansını negatif yönde etkilemesinin önüne geçiliyor.

GX Control adlı araç sayesinde işlemci ve bellek limitlerinin ayarlanabildiği tarayıcı, hem de oyuncuların vazgeçilmez platformlarından Twitch ile entegre şekilde çalışıyor. Twitch hesabına kenar çubuğu üzerinden ulaşılıyor.

Twitch, YouTube, Discord ve oyun odaklı öteki platformlardaki içeriklerin ana sayfada görüntülenebildiği tarayıcının renkleri kolayca değiştirilebiliyor. Bu sayede RGB klavyeler ile benzer şekilde onlarca renk bir arada gösterilebiliyor.

 

Opera GX

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir