Reklam Alanı
Oyun Haberleri 3 0

PlayStation Kolundaki ‘X’ Butonu

Son günlerde çevre medyada kontrol cihazlarındaki hallerle alakalı PlayStation kullanıcılarını ikiye ayıran bir soru ortaya çıktı. Üçgen, çember ve karenin isimlerinde rastgele bir kararsızlık olmasa da 'X’ sembolünün nasıl isimlendirileceği konusunda farklı yanıtlar mahal alıyor. Bu mevzuda PlayStation İngiltere, Twitter hesabından açıklama yaptı.

'İks' mi? 'Çarpı' mı?

PlayStation UK hesabı, X tuşuna “iks” mi denileceği yoksa “çarpı” olarak mı isimlendirileceği hakkında mevzuya girerek bir soru yayınladı ve paylaşılan soruya epeyce ziyade kullanıcı cevap verdi. Yapılan ankette fikir birliği sağlanamasa da firma, epey mantıklı bir açıklama yaparak tartışılan hususa bir nokta koydu.

“Eğer ‘çarpı’ya, harf olarak ‘X’ diyorsanız çembere de O (harf olarak) demeniz gerekmez mi?”

Gelen karşılıklardan sonra hususa esprili bir lisanla yaklaşan PlayStation, yayınladığı bir gayri gönderide de “45 radde döndürülmüş +” şıkkını seçeneklere koyarak bir evvelki sorudan daha çokça kullanıcının ilgisini çekmeyi de başardı.

Evet Webtekno okurları olarak sizin mütalaanız ne?

Twitter'da başlatmış olduğumuz ankete kendi kullandığınız söze oy vererek katılabilirsiniz. Aklınıza gelen farklı karşılıkları da bizlerle tahliller kısmından paylaşmayı unutmayın 🙂 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir