Kapat
Reklam Alanı
Oyun Haberleri 2 0

Popüler YouTuber Hile Kullandığı İçin Süresiz Banlandı

Faze Clan üyesi YouTuber Faze Jarvis, 1 yılı aşkın süredir Fortnite görüntüleri çekiyor ve yaklaşık 2 milyon abonesi var. Ancak Jarvis, tekli battle royale modunda hile kullandığı için 3 Kasım itibarıyla Fortnite'tan kalıcı olarak banlandı.

Jarvis, hile yazılımı kullandığını gizlemedi ve alternatif bir hesabında aimbot tasarruf hedefini açıkça belirttiği uzun bir görüntü çekti. Laf konusu medya daha sonra Jarvis tarafından silinse de Fortnite Area kanalı görüntüyü kaydetti ve paylaştı. Akabinde Jarvis, utanç verici olarak nitelendirilen hadise için bir özür görüntüsü çekti.

YouTuber, Fortnite'ın Topluluk Kurallarını ve Son Kullanıcı Lisans Anlaşması'nın tüm kaidelerini ihlal ettiğini kabul ederek sorumluluğu üstlendi. Ama ömrü ve kariyeri üzerindeki tesirlerine itiraz etti ve, “Bu görüntüler yüzünden Fortnite'tan ömür uzunluğu banlanacağımı düşünmek aklımdan geçmedi. Topluluk kurallarına ve Fortnite'ın Hizmet Koşulları'na daha ziyade dikkat etmeliydim.” dedi.

Fortnite Topluluk Kuralları ve Son Kullanıcı Lisans Mukavelesi, hile yapılmasına müsaade verilmediğini ve herhangi bir ihlalin vadesiz yasaklamaya kadar aleyhte sonuçlanabileceğini açıkça belirtiyor. Bir Epic sözcüsü daha evvel yaptığı açıklamada şirketin hile konusundaki tavrının altını çizerek, “Hile yazılımı tasarrufuna karşı sıfır tolerans siyasetimiz var. Kişiler haksız bir avantaj elde etmek için aimbot yahut vesair hile teknolojilerini kullandıklarında, sair kişilerin oyununu mahvediyorlar.” dedi.

Oyunlarda canlı hizmet sistemi yaygınlaştığından beri geliştiriciler, hile yazılımına karşı daha sıkı tedbirler alıyor. Dünyanın en tanınan battle royale oyunlarından birinin yapımcısı olan Epic Games de bu bahisteki vaziyetini net bir formda ortaya koyuyor.

Merak edenler için Jarvis'in hile kullandığı video:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir