Kapat
Reklam Alanı
Oyun Haberleri 5 0

PS5’in Yükleme Sürelerini Ortadan Kaldıracağını Öne Sürüldü

Sony'nin yeni nesil konsolu PlayStation 5, gelecek yılın sonlarına yanlışsız hayatımıza girecek. Konsolun özelliklerinin ortaya çıkmaya başlamasıyla, daldaki geliştiriciler de donanım gelişmelerini ve oyunlara tesirlerini yavaş yavaş paylaşıyor.

Koei Tecmo tarafından yayınlanan tanınan RPG oyunu Fairy Tail'in yapımcısı Keisuke Kikuchi da, PS5'in SSD sürücüsü ve yeni Zen 2 işlemcisinin ne üzere değişiklikler getirebileceğini anlattı. Kikuchi'ye nazaran, SSD sadece yükleme müddetlerini ortadan kaldırmakla kalmayacak, tıpkı devirde geliştiricilerin daha ayrıntılı sinematikler yapmalarına yardımcı olacak. Bununla birlikte yeni donanım, oyunların yükleme müddetlerini ortadan kaldıracak.

Yapımcı, “Tüketiciler için gereksiz yükleme müddetlerinin ortadan kaldırılacağını ve birden çokça sahne arasında gidip gelen sinematiklerin artırılacağını düşünüyorum. Lakin oyuncular için oyun sırasında biraz zaman/mola vermenin gerekli olduğunu düşünüyorum, bu yüzden oyun dizaynında kasıtlı olarak bu araları hazırlamak için yollar tasarlamanın gerekli olacağını düşünüyorum.” dedi.

PlayStation 5'in işlemcisi hakkında da konuşan Kikuchi, geliştiricilerin daha doğal etraf tasvirleri, münasebetiyle daha inandırıcı ve gerçekçi dünyalar sunmalarını bekliyor. Kikuchi, işlemci tarafındaki beklentilerini, “Tasvir ve süreç çeşitliliğini büyük ölçüde genişleteceğine sevindim. Artık daha doğal tasvirleri ve mahsusen de gerçekçi hissiyatı dört gözle bekliyorum. Ancak tasvirler tıpkı devirde daha yüksek seviyelerde saat suratı da harcayacaktır, bu yüzden kendimi işlerin beklentilere nazaran gitmeyeceğine hazırlıyorum.” formunda açıkladı.

PlayStation 5 hakkında şimdiye kadar ortaya çıkan özellikler beklentileri yükseltiyor. Yeni nesil konsolların neleri değiştireceğini ve oyun yerküresinde yaşanacak gelişmeleri merakla bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir