Mobil

Samsung Galaxy Note 11’de Neler Olacak?

Galaxy Note10’un çıkışı ile birlikte Samsung’un yeni bir periyoda geçiş yaptığını söyleyebiliriz. Olağan buna küçük bir dönüşüm de denebilir. Birçok yeni özellik ve birtakım eski özelliklerin kusursuz biçimde bir araya getirilmesi, Samsung’un büyük beğeni toplamasını sağladı fakat teknoloji her geçen gün eskiyor. Beşerler, şimdiden Galaxy Note11 serisinin neye benzeyeceği hakkında tartışmaya başladı.

Bu bahis hakkında ortalıkta birçok söylenti dolaşıyor. Bu haberlerin kimileri yanlışsız olabilir ya da tümüyle yanlış olabilir. Tahminen Samsung’un bile şimdi bilmediği Note11 hakkında ortalıkta dolaşan söylentileri sıraladık.

1. Tasarım ve ekran:

Günümüzde firmalar tarafından sıkça kullanılan çentik tasarımı, Samsung’un amiral gemilerinde pek de tercih edilmiyor. Samsung, kullanıcılarına sonsuz bir ekran deneyimi sunmak istiyor lakin ön kameralar, şimdilik buna müsaade vermiyor. Samsung, Note11 serisinde ön kamerayı ekranın içine gizleyerek büsbütün sonsuz bir ekran deneyimi sunabilir. Mümkün bir ekrana gizlenmiş kamera senaryosunda kamera deliği, kullanılmadığı anlarda piksellerle kaplanarak ekranın bir kesimi olarak gözükecek ve gerektiği anda gizlendiği noktadan ortaya çıkacak. Samsung’un bu teknoloji üzerinde birkaç aydır çalıştığına dair söylentiler mevcut.

Tasarım konusunda ise kişiler, Note11’in  klasik Note serisi üzere zaviyeli, dikdörtgen bir dizayna sahip olacağını söylüyorlar. Cihazdaki birkaç küçük değişikliğin yanı sıra devrimsel bir tasarım değişikliği pek mümkün gözükmüyor.

2. Donanım:

Yeni bir yıl, yeni bir yonga seti olabilir. Note11, yüksek ihtimalle gücünü 2020 model yonga setlerinden alacak. ABD'de satılacak Note11’ler muhtemelen Qualcomm Snapdragon 865 tarafından desteklenecek. Yonga seti, bu yılki Note serisi üzere 7 nanometrelik bir süreç üzerine inşa edilecek gelgelelim gayrı bir sızıntıya nazaran Samsung, birinci sefer Note11’ler ile birlikte 3 nanometreye kadar inebilir. Alışılmış bu mümkünlük biraz daha düşük üzere görünüyor. Bellek kısmında ise Samsung’un, 12 GB’lık LPDDR5x RAM’ler kullanması bekleniyor.

3. Kamera:

Galaxy S ve Galaxy Note serisi cihazların kameraları, birkaç modeldir nispeten düzgün denebilir. Aslında Samsung, Galaxy S7 modelinden beri kameralarında tıpkı sensörleri kullanıyor. Güney Koreli şirket, bu sensörler ile birlikte hayli yeterli bir hava yakalamıştı gelgelelim yeni bir silah olarak kullanılan hibrit zoom ile megapiksel savaşlarına geri döndüğümüz için Samsung'un yeni bir şey bulması gerekebilir.

Söylentilere nazaran Galaxy Note11’in kamerasında radikal bir yükseltme olacak. Raporlar belirsiz ancak “daha büyük sensör, daha ziyade piksel, mümkün bir 10x optik zoom” özelliklerini yeni Note modelinde görebiliriz. Bu haberlerin hepsinin, Samsung’un üzerinde çalıştığı sav edilen teknolojilerden oluştuğunu hatırlatmak isteriz.

4. Fiyat ve tarih:

Son birkaç modelde olduğu üzere Note11’in de 2020’nin Ağustos ayında gelmesi bekleniyor. Samsung’un fiyatlandırma konusunda müşterilerini çok üzmeyeceği iddia ediliyor. Cihazın alt seviyesi için fiyatın 950 dolar ve Plus modeli için de 1.050 dolar olması bekleniyor.

Bu beklentilerin hepsi yalnızca söylentiden ibaret ancak Samsung’un üzerinde çalıştığı birtakım teknolojilere dayanıyor. Note11’in hangi özelliklerle ve dizaynla geleceğini görmek içinse biraz daha beklememiz gerekiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

HellorDTV

Merhaba, Ben HellorDTV. Genel'de yatırımsız kazanç ile ilgili makalaler paylaşıyorum. Ayrıcı Web Tasarım ve Mobil Uygulama geliştirme ile uğraşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün