Kapat
Reklam Alanı
Mobil 26 0

Samsung Galaxy S11 Hakkında 4 İddia

Samsung’un Galaxy S10 serisini devrim olarak değil, Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ile karşılaştırıldığında çok büyük ve gerekli olan bir yükseltme olarak ele almak daha gerçek olur. 2018’de çıkan S9 serisi, kimi çevrelerde hayal kırıklığı yaratmıştı. Galaxy S9 ve S9+, bir evvelki yıl piyasaya sürülen Galaxy S8 ve S8+ ile neredeyse tıpkı görünüme sahipti ve pek de ayırt edici özellikler sunmuyordu. Elbette bunun sonucunda şirketin satışları düşmüştü.

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi, finansal performans açısından şimdi tam olarak güzelleşmemiş olsa da yeniden tasarlanan Galaxy S10 serisi sayesinde en azından şu anda hakikat yolda üzere. Yeni telefonlar, nihayetinde kalın çerçeveleri bir kenara atıyor ve neredeyse külliyen çerçevesiz olan şık bir tam ekranla birlikte sunuluyor. Telefonların üst kısmında bulunan, ekranın içine yerleştirilmiş kamera da Samsung'un dev çerçevesini ortadan kaldırıyor.

Samsung’un 2018 yılında S9 ile bir noktada beklentileri karşılayamaması, Apple için olumlu bir gelişmeydi zira iOS kullanmak isteyen bir kullanıcının Apple telefonlarından rastgele birini almak dışında bir seçeneği bulunmuyor. Öte yandan Android’te bir telefon modelini beğenmediyseniz piyasada bulunan sair amiral gemilerini almayı düşünebilirsiniz. Binaenaleyh bu strateji, Apple için çok âlâ çalışıyor.

Pekala gelecek yıl çıkacak Galaxy S11 nasıl olacak?

Samsung’un S11 için neler düşündüğünü hâlâ bilmiyoruz. Yeni cihazlarda S9 üzere ufak tefek iyileştirmeler mi sunacak, S10 üzere devasa değişikliklere mi imza atacak? Galaxy S11’in duyurulmasına hâlâ 6-7 aylık bir mühlet var. Hasebiyle büyük sızıntıların şimdi yaşanması mümkün değil. Tekrar de sızıntılarıyla tanıdığımız ünlü Twitter kullanıcısı Ice Universe, S11 hakkında birkaç haber paylaştı.

Ice Universe, umumiyetle yayınlanmamış Samsung telefonları hakkında argümanlar ortaya atıyor. Bunların birçok da akıllıca çıkmakta ya da çok az farklılık göstermekte. Ice Universe'ün S11 hakkında paylaştığı gönderi ise şöyle:

Ice Universe'ün savlarına nazaran birinci olarak telefon, Samsung’un içinde “Picasso” kod ismiyle anılıyor. Galaxy Note10’un kod ismi “Davinci” ancak bu ismin verilmesi, telefonda bulunan S Pen’e dayalıydı. Picasso kod ismi doğruysa S11’de bir S Pen görebiliriz.

2. argüman, Galaxy S11’in kamerasında kıymetli yenilikler göreceğimiz tarafında ama tezde rastgele bir ayrıntı bulunmamakta. Samsung’un yeni amiral gemisi aslında harika bir kameraya sahip. Münasebetiyle şirket, kamerasına daha ne koyabilir merakla bekliyoruz.

Listenin üçüncü sırasında Galaxy S11’in yeni arayüzünün One UI kullanacağı ve v2.0’a yenilikler getireceği cephesinde bir sav yan alıyor.  Listenin son sırasında ise Ice Universe, Galaxy S11'de bulunacak ön kameranın Note10’dakinden bile küçük olacağı cephesinde bir savda bulunuyor. Bu tezler çok ziyade şey sunmasa da gelecekte önümüze çıkacak söylentilere yer oluşturacak üzere duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir