Mobil

Samsung Galaxy S8’e Android 10 Yayınlanmayacak

Samsung, geçtiğimiz günlerde Galaxy S10 için Android 10 güncellemesini yayınladı. S10 için yayınlanan Android 10 güncellemesinin akabinde Aralık ayında ve 2020’nin başında gayrı Samsung akıllı telefonların kimileri da Android 10 güncellemesi alacaklar.

Samsung, Android 10 güncellemelerine başladığından beri Galaxy S8’in Android 10 güncellemesi alıp almayacağı soru işareti olarak duruyordu. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Galaxy S8’in de Android 10 güncellemesi alacağı haberlerine karşılık olarak Samsung, S8’lerin One UI 2.0 yükseltme programında olmayacağını doğruladı.

Galaxy S8’lerin Android 10 güncellemesi almayacağı haberi, S8 sahibi kişilerde da hayal kırıklığına neden oldu. Samsung, güncellemeyi yayınlamayarak S8 sahiplerinin Android 10 güncellemesi alabilecek telefonlara yönelmesini istiyor. 

Android güncellemeleri ile ilgili olarak Samsung’un umum bir siyaseti var. Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi, akıllı telefonlarının iki sefer ana Android sürümü güncellemesi almasına müsaade veriyor. İki ana sürüm güncellemesinin akabinde telefonlar yeni Android sürümüne sahip olamıyorlar.

Samsung, Aralık ayında ve 2020’nin başında Galaxy S9, Note9 ve daha üstü cihazları için Android 10 güncellemesini yayınlayacak. Şirket, Galaxy A ve Galaxy M üzere kimi modeller için de Android 10 güncellemesi yayınlayacak. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

HellorDTV

Merhaba, Ben HellorDTV. Genel'de yatırımsız kazanç ile ilgili makalaler paylaşıyorum. Ayrıcı Web Tasarım ve Mobil Uygulama geliştirme ile uğraşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün