Reklam Alanı
Oyun Haberleri 1 0

Silent Hill P.T’nin Korkunç Yanı (Video)

İçerisinde bulunduğumuz yaz, Kojima’nın Konami’den ayrılmadan evvel geliştirdiği ve büyük sükse oluşturması beklenen Silent Hill P.T oyunun demosunun yayınlanmasının 5. yıl dönümüydü. Demo yayınlandığı vakit oyun, YouTube ve Twitch üzere ortamlarda uzun bir müddet boyunca gündem olmuştu. Birçok izleyiciyi kendisine çeken yayınlar, oynamaya cüret edemeyenlerin merakını gideriyordu gelgelelim oyunu izlemesi bile son aşama feciydi.

Geçtiğimiz hafta sonu indie oyun geliştiricisi Lance McDonald, en son girişimini Twitter’dan takipçileri ile paylaştı. Kendisi uzun mühlet evvel PS Store’dan kaldırılmış olan P.T demosunun kamera yerleştirmesiyle oynayıp fecî bir gerçeği ortaya çıkardı.

Oyunu bilmeyenler için kısa bir özet geçmekte yarar var. P.T’de, sonsuz bir döngüye sahip olan konutta kapana kısılmış bir adamı yönetiyorsunuz. Etrafınızda da Lisa isimli güçlü bir hayalet bulunuyor ve sonsuz koridorlar boyunca sizi kovalıyor. Bu noktada oyunun ne üzere gizemlere sahip olduğunu merak eden McDonald, birincil kişi kamerasından uzaklaşmayı başardı. Birincil kişi kamerasından çıktıktan sonra ortaya çıkan görüntülerse tüyler ürpertici cinsten oldu.

İlgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

“Oyuncu el fenerini aldıktan sonra Lisa oyuncunun hemen arkasına 'yapışıyor'. Bu videoda ilginç gölgeleri gösterdim ve sonrasında kamerayı sabitleyerek geri yürüdüm. O her zaman orada, sizi izliyor”

McDonald’ın dediğine göre Lisa, oyuncunun el fenerini bulmasının hem ardından onun arkasında dolaşmaya başlıyor. Her ne kadar birincil kişi kamera modundan çıkınca oyuncu modellemesi bulunmasa da fenerin ışığını görebiliyorsunuz. Videonun sonlarına doğru kamera sabitlendiğindeyse Lisa'nın aslında her adımınızda ensenizin dibinde olduğu gerçeğiyle karşılaşıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir