Reklam Alanı
Oyun Haberleri 2 0

Steam’e Bir Türk Yapımı Oyun Daha Geliyor: Bob and Prickle

Geçtiğimiz yıllarda lise mekteplisi genç bir kardeşimizin elinden çıkan Unrect isimli oyunun haberini yapmıştık. Steam’de çoğunlukla olumlu oy almayı başaran bu oyundan sonra geliştirici arkadaşımız, Crealode Games ekibiyle bir arada yoluna devam etme kararı almış ve yakında amatör harika kahramanları husus alan bir oyun olan Bob and Prickle ile önümüze çıkmaya hazırlanıyor.

Absürt karakterleriyle birlikte süratli bir oynanışa sahip olan Bob and Prickle (B&P), sakar ve birbirine zıt iki karakterin kenti kurtarmak için giriştikleri macerayı anlatacak. Lighbul isimli bir bilim kurgu kentinde geçecek olan B&P, jetpack ile uçarken bolca ateş edeceğimiz farklı bir 2B nişancı deneyimi harmanlamış üzere gözüküyor. Oyunda gerçek şahıslar farklı referanslarla taraf alacak ve bolca gönderme içerecek. Münasebetiyle tanınan kültüre hakim olanların ekstra bir keyif alabileceğini söylememiz mümkün.

Oyun neler vaat ediyor?

Ana karakterimiz Bob, ölçüsüz sakar olmasına karşın kendine ziyadesiyle güvenen ve planlara sadık kalamayan bir karakter. Yardımcısı Prickle ise susmak nedir bilmeyen bir kaktüs adam. Bu ikili Lightbul kentini kurtarmak için bir araya geliyor ve bu tuhaf macera tam da burada başlıyor.

Bolca fantezi ögesi içeren ve yakın gelecekte geçen B&P, uçan otomobillerin, son teknoloji drone ve robotların da olduğu bir vakit diliminde bu tuhaf hikâyeyi mevzu alıyor. Oyunda farklı silah ve bomba çeşitleri bulunacak. Başkaca oyuncularına hem görsel hem de oynanış bakımından epeyce geniş bir seçenek havuzu sunacak.

Oyunda bed karakter takımını NZT şirketi dolduruyor. Bu şirket, kişileri Mazlom olarak isimlendirilen epey tehlikeli yaratıklara dönüştürüyor. Oyuna da ismini veren Bob ve Prickle ikilisi Mazlom’lara karşı koyabilmek için kâfi teknolojik gelişme ve imkânlara da sahip. Silah çeşitliliğinin yanında oynanışı tamamlayan bir öbür öge ise uçan arabalar! Oyunda uçan otomobilleri denetim edeceğimiz, camdan sarkarak ateş edebileceğimiz kısımlar de bulunacak.

Yaklaşık bir yıldır geliştirilen ve 2020’nin bir numara çeyreğinde çıkması beklenen Bob and Prickle oyununun Steam sahifesine da buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir