Kapat
Reklam Alanı
Mobil 11 0

Titanik’in Bir Parçasına Sahip iPhone 11 Pro Max

Evvelki yıllarda Caviar isimli Rus şirketin ürettiği hususî iPhone sürümleri, pahalı da olsa magazinel manada büyük ilgiyle karşılanmıştı. Her yıl hikayeye çok farklı açılardan yaklaşan şirket, 2019 model iPhonelar için de sıra dışı iki tema belirledi: Titanik ve Vostok 1.

Titanik, ünlü direktör James Cameron’un sinemasından sonra bütün yerküre tarafından bilinen ve denizcilik tarihinin en unutulmaz gemi kazalarından birisi. Vostok 1 ise Rusya’nın 1961’de Yuri Gagarin komutasında uzaya tarihte birinci kere bir kişisi taşıyan roketin ismi. Birisi mahal yüzündeki derinlikleri, gayrısı de yeryüzü dışındaki derinlikleri söz ediyor.

Vostok 1 dizaynına sahip iPhone 11 Pro ve Pro Max:

Şirketin bu dizaynda uzaya ait küçük detaylara mekan verdiğini görüyoruz. Teknik açıdan sıradan bir iPhone 11 Pro ve Pro Max’ten farklı özelliklere sahip olmayan cihaz, yalnızca dizaynıyla ön plana çıkıyor.

Vostok 1, Soğuk Savaş devrindeki uzay yarışının da yolunu açtığı insanlık tarihinin en değerli anlarından birisini simgeliyor. Rus kozmonot Yuri Gagarin, Vostok 1 vazifesiyle uzaya ulaşan birinci insan olmuştu. Elbette bu tarihi bir iPhone 11 Pro Max üzerinde taşımanın bedeli var. 

Vostok 1 temasına sahip iPhone 11 Pro Max, 34 bin 280 dolar karşılığında satışa sunuldu. Bu da yaklaşık 195 bin, haydi kalanı da bizden olsun 200 bin TL manasına geliyor. Vergisi cartı curtu yok, zira cihaz Türkiye’de resmi olarak satılmıyor. Yurt dışından alıyor, memlekete gelince 1.500 TL’lik harç pulu ödüyorsunuz.

Titanik temalı iPhone 11 Pro Max: 

Vesair Caviar tasarımı ise Titanik temalı. Ortada gördüğünüz o derin yuvarlak kısımdaki küçük kesim Titanik’in ta kendisine ilişkin.  Asla batmaz deyip yola çıkan lakin 1912’de yaptığı birinci seferinde bir buzdağına çarpan Titanik, 1513 kişinin öldüğü bir kaza ile soğuk sulara gömülmüştü. Her ne kadar biz onu 1999 imalatı film sinemasıyla tanısak da denizcilik tarihinde bir aşk ile değil, kazanın kendisiyle hatırlanıyor.  

Titanik izlerine sahip lüks merakının da iPhone 11 Pro Max’e hususî bedeli var. Vostok 1 kadar olmasa da bu cihaz da hayli pahalı bi fiyatla, 7 bin 310 dolarlık etiketle satışa çıktı. Bu da Türkiye’den cihazı sipariş ederseniz 41 bin 500 TL ödeme yapacağınız manasına geliyor. Elbette 1.500 TL’lik ek harç pulu da üzerine ekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir