Sosyal Medya

Twitter, Tüm Ana Sayfayı Değiştirecek Bir Yenilik Getiriyor

Yerkürenin en tanınan toplumsal medya platformlarından olan Twitter, bir müddettir yeni özellikler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, yaptığı son çalışmalar doğrultusunda taciz içerikli tefsirlerin gizlenebilmesini sağladı ve tatbikin daha sağlıklı bir konum olmasına yardımcı oldu. Artık ise Twitter'ın üzerinde çalıştığı yeni özellikler ortaya çıktı.

Twitter geliştirici ekibinin üzerinde çalıştığı yeni özellik, çevre medya uygulamarına bilakis mühendislik uygulayan Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarıldı. Geçtiğimiz periyotlarda de misal çalışmalar yapan Wong, zati platformlara gelecek özellikleri evvelden haber veriyor. Yani Wong'un ortaya çıkardığı yeni özellik, kısa bir müddet sonra hayatımızda olacak üzere görünüyor.

Twitter'ın yeni özelliği, hem mobil uygulamayı hem de masaüstü siteyi ilgilendiriyor. O denli ki bu özellik, bir tweet sohbetindeki içerikleri birbirine bağlıyor. Sonunda kullanıcılar, gelen bir cevabın hangi tweete karşı olduğunu daha âlâ anlayabilecekler. 

Mevcut arayüzde karşılıklar birebir hizada yanıtlanıyor ve hangi karşılığın hangi tweete ilişkin olduğu anlaşılamayabiliyor. Yeni arayüzde ise her karşılık, ilgili tweet ile bağlanıyor ve cevaplar satır içinden başlayarak ana tweetten ayrılıyor.

Twitter'ın test etmeye başladığı yeni nizam, yalnızca bunu içermiyor. Kullanıcılar, kendilerine verilen karşılıkların üzerine gittikleri devir bu karşılıklar bir balon halinde ön plana çıkıyor. Sonunda daha net görüntülenebiliyor. Bu alt özellik de şöyle görünüyor;

Bu tesirli yenilik, Twitter'ın umumî görünümünü önemli mealde etkileyecek. Yeni mahsusen birlikte kullanıcılar, daha duru bir Twitter ekranı ile karşı zıdda kalacaklar. Böylece karşılık verilmesi gereken icmaller gözden kaçmamış olacak. Lakin bu tesirli mahsusen ilgili çok kıymetli bir sorun var: Özelliğin kullanıcıların hizmetine ne vakit sunulacağı bilinmiyor. Yapılacak olan test çalışmaları, bilhassa ilgili belirleyici olacakmış üzere görünüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

HellorDTV

Merhaba, Ben HellorDTV. Genel'de yatırımsız kazanç ile ilgili makalaler paylaşıyorum. Ayrıcı Web Tasarım ve Mobil Uygulama geliştirme ile uğraşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün