Reklam Alanı
Mobil Uygulama 15 0

WhatsApp’ın Son Beta Sürümü Yayınlandı: İşte Yeni Özellikler

Son yılların en tanınan anlık iletileşme pratiği WhatsApp, geliştirilmeye devam ediyor. Geliştirici ekip artık, iOS platformu için yeni bir beta sürüm yayınladı ve yayınlanan bu beta sürüm, ilerleyen periyotlarda WhatsApp’a gelecek olan pek çok yeni özelliği içeriyor.

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan WhatsApp’a getirilen yenilikler, kullanıcıların tatbik deneyimlerini düzgünleştirirken bir yandan da sıkıntılı özellikleri kaldırmış durumda. Gelin WhatsApp’ın son sürümüyle birlikte getirilen yeniliklere yakından bakalım.

WhatsApp’taki yeniliklere bakacak olursak, 3D Touch’ı kullanarak profil fotoğraflarını kaydetme özelliği, WhatsApp’ın son beta sürümünde kaldırılmış durumda. Ayrıyeten, geçtiğimiz günlerde de duyurulan “Hızlı Medya Düzenleme” özelliği, son beta sürümle birlikte kullanılmaya başlandı. Bu özelliğin canlı edilmiş olması, kısa bir mühlet sonra kararlı sürümde de kullanılacağı mealine geliyor.

WhatsApp’a gelen bir öteki yenilikse, ilerleyen periyotlarda kullanıcılar, sorun yaşadıkları devir mesajlaştıkları sahifenin üst kısmında sabitlenmiş bir ihtar gösterecek. Örneğin; şayet WhatsApp sürümü eskiyse bu kullanıcıya bildirilecek ve pratiğin güncellenmesi istenecek.

WABetaInfo isimli bir platformdan yapılan açıklamalara nazaran ise WhatsApp’a ilerleyen periyotlarda çok büyük bir yenilik gelecek. Bu yenilik, bir WhatsApp hesabının birebir anda birden ziyade platformda kullanılmasını içeriyor. Hususla ilgili biraz detay vermek gerekirse; kullanıcılar şu an, bir tablet ve akıllı telefonda tıpkı anda WhatsApp pratiğini kullanamıyorlar. Bu özellik canlı edildiği vakit bir WhatsApp hesabı, iki farklı cihaz üzerinden tıpkı anda kullanılabilecek. Bu yeni özellik şimdi geliştirilme aşamasında ve kullanıcıların bu özelliği kullanabilmeleri için biraz daha beklemeleri gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir