Reklam Alanı
Oyun Haberleri 3 0

WoW Classic Sunucuları, DDoS Sonrası Yeniden Açıldı

World of Warcraft Classic sunucuları, dün akşam DDoS ataklarının gayesi oldu. Birçok düzmece istek gönderilerek sunucuların süreç kapasitesini aşması manasına gelen DDoS hücumları, Blizzard Kuzey Amerika Destek Ekibi tarafından etkisiz hâle getirildi.

Kotaku’nun raporlarına nazaran DDoS atakları, dün başladı. UkDrillas isimli Twitter hesabının sahibi, DDoS saldırında işin öznesi olarak gösteriliyor. Twitter hesabında her akından 30 dakikadan evvel bir ikaz tweet'i atıldı. Sunucuların düşmesinden sonraysa gönderiler silindi ve hesap askıya alındı. Hesabın sahibinin hücumların gerçek sorumlusu olup olmadığı hakkında rastgele bir açıklama bulunmuyor.

Blizzard'dan açıklama:

Taarruzlar sırasında Blizzard, bir badire olduğunu Twitter’dan açıkladı ve meselenin giderilmesi üzerine çalışmalar yapıldığını duyurdu. Blizzard, kimi sunucularda meşakkatin hâlâ devam ettiğini belirtirken kullanıcıların oyun deneyimleri etkilendiği için özür dileyerek oyunculara sabırları için teşekkür etti.

Geç saatlerde Kuzey Amerika Destek Ekibi tarafından yapılan güncellemelerde çevrimiçi ve kararlı olan sunucular hakkında birtakım haberler açıklandı. Tekrar de önümüzdeki birkaç gün içinde oturum açma derdinin yaşanabileceği belirtildi.

2000'li yılların başındaki hatıraları canlandırarak oyun yerküresine süratli bir giriş yapan World of Warcraft Classic, bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta Twitch'te anlık en çok izleyici rekorunu kırmıştı. Kısa devirde bu kadar popülerliğe ulaşan oyunun atakların amacında olması oyuncuları üzse de Blizzard'ın alacağı tedbirler, yakın devranda oyunculara nefes aldıracak üzere görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir