Kapat
Reklam Alanı
Mobil 4 0

Xiaomi, 120 Hz Ekranlı Yeni Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor

Xiaomi, yılın sonlarına yaklaştıkça çok daha hırslı bir halde çalışmalarını sürdürüyor üzere gözüküyor. Neredeyse her gün yeni bir akıllı telefon haberiyle önümüze çıkan Xiaomi, daha birkaç gün evvel Mi CC9 olarak isimlendirilen telefonun kamera performansıyla kişilerin dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştı. Mi Note 10 ismi ile de telefonu küresel piyasaya sürmeyi planlayan şirketin, durmaya niyeti varmış üzere gözükmüyor. Artık ise 120 Hz AMOLED ekrana sahip bir akıllı telefon üzerinde çalıştıkları ortaya çıktı.

Weibo üzerinden yayınlanan rapora nazaran Xiaomi, 120 Hz AMOLED ekranları test ediyor ve bunları akıllı telefonlarında kullanmayı hedefliyor. Rapordaki donelere göz atacak olursak bu ekranların önümüzdeki yıl ticari tasarrufa açılacağını görebiliyoruz. MIUI 11'in betasında ortaya çıkan imajlar, birebir devirde 120 Hz ekranlar ile entegrasyonlu şaşırtıcı özelliklerin geleceğini de gösteriyor.

120 Hz ekranlar hangi telefonlar için kullanılacak?

Ortaya çıkan bu raporlar doğruysa yeni ekranlar, gelecek yıl amiral gemisi telefonlarda kullanılacakmış üzere gözüküyor gelgelelim asıl merak edilen şey ise bu ekranların şirketin alt markası olan Redmi ve Pocophone markalarının telefonlarını nasıl etkileyeceği. Bu telefonlar 120 Hz ekrana sahip olursa piyasada daha ziyade amiral gemisi katili olan telefon görecekmişiz üzere duruyor. 

Xiaomi'nin yeni olan tüm eserlerini yılın sonlarına yanlışsız çıkartıyor olması dikkat çekiyor. Ahir en çok istenen özelliklerden biri olan 'talep edilen pratikler listesini' MIUI'a getirdiler ve bunlara ek olarak her gün yeni cihazlarla ilgili haberlerle önümüze çıkıyorlar.

Gelişmelere bakılacak olursak da durmaya niyetleri yokmuş üzere gözüküyor. Mahsusen de ortaya çıkan yeni söylentilere nazaran şirket, gelecek seneye sağlam bir halde hazırlanıyorlar üzere duruyor. Seneye çok daha çokça gelişmeyle ve ilgi cazibeli eserlerle birlikte daha çekişmeli bir yarışma ortamı oluşacak diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir