Reklam Alanı
Sektörel 8 0

Xiaomi’nin ‘Çok’ Akıllı Elektrikli Süpürgesi Tanıtıldı

Xiaomi, mesken aletleri kategorisinde taraf alan “MIJIA” akıllı elektrikli süpürgesinin bir üst modelini duyurdu. Cihaz, evvelki modelinden farklı olarak akıllı robot üzere önümüze çıkacak. Tasarımsal yeniliklerin yanı sıra cihaz özelliklerinde de pek çok gelişme mevcut.

Üst model MIJIA, üç farklı süpürme modunu destekleyebilecek. Bu modlar arasında “süpürme ve paspaslama modu”, “yalnızca süpürge modu” ve “yalnızca paspaslama” özellikleri mahal alıyor lakin kimi özellikler için cihaz ekstra aksesuarlara gereksinim duyacak.

Yeni MIJIA, mobil tatbikiyle denetim edilebilecek:

Robot elektrikli süpürge, manuel paklığı ve iki cepheli tekrarlanan paspaslamayı simüle etmek için profesyonel bir yazılım ile geliştirildi. Akıllı denetimli su deposu ve denetimli su pompası ile bulunan cihaz, ayrıyeten su seviyesini de algılayabiliyor. Cihazın işlemcisi çok akıllıca çalışıyor. Mesela ahşap bir tabana geldiğinde tabana zarar vermemek için susuz hareket etmiyor.

MIJIA, sürtünmesiz bir motorla donatılmış. Cihazda ayrıyeten lazer algılama sistemi bölge alıyor. Cihazın hareket yeri da 8 metreye kadar artırıldı. Cihaz için başkaca bir mobil tatbik da bulunuyor. Bu tatbik sayesinde cihazın temizleme durumunu ve yolunu gerçek devirli olarak görüntüleyebilirsiniz. Başkaca yeniden pratik üzerinden aklık zamanlayıp bir arilik rotası da oluşturabiliyorsunuz.

Otomatik rota özelliğiyle MIJIA, odanızı tanıyabiliyor:

Birinci temizlikten sonra, MIJIA, odayı otomatik olarak tanıyor ve rotayı hafızasına kaydediyor. Daha sonra pratik üzerinden bu rotada değişiklikler yapabiliyor hatta rotaları adlandırabiliyorsunuz.

Cihazın bataryası hakkında şimdi resmi bir açıklama bulunmuyor ancak 110 dakikaya kadar çalışabildiği söyleniyor.  Yani kabaca 180 metrekarelik bir odayı tek seferlik şarjla temizleyebiliyor. Cihaz, bataryası bitmeden derhal evvel ise otomatik olarak şarj ünitesine dönüyor.

MIJIA, 254 dolardan (yaklaşık 1.400 TL) raflarda mahallini alacak. Cihazın 16 Ağustos’ta satışa sunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir