Bilgi

Yandex Kurumsal Mail Kurulumu – Yandex Mail Kurulum İşlemi Nasıl Yapılır?

Yandex’in sunduğu ücretsiz özelliklerden biri olan Yandex Mail servisi sayesinde isim@alanadi.com formatında mail adresleri alabilmeniz artık çok daha kolay!

Peki ya Yandex Mail nedir, nasıl kurulur? Telefon ve bilgisayar için Yandex Mail ayarları nasıl yapılır hızlı bir şekilde inceleyelim.

Yandex Mail Kurulum işlemi nasıl yapılır?

Yandex üzerinden isim@alanadi.com formatında bir mail adresi alabilmemiz için Yandex Connect üzerinden bir kayıt işlemi gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bu kayıt işlemine erişimi https://connect.yandex.com/ üzerinden kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra https://connect.yandex.com/portal/admin adresi üzerinden admin paneline giriş yapıyoruz.

Bu bölümde solda bulunan panelde “Domains” yani Alan Adları kısmına tıklayarak sahip olduğunuz alan adlarını görebilirsiniz. Eğer şimdiye kadar bir alan adı eklemediyseniz “+” iconuna tıklayarak sahip olduğunuz alan adlarından birini ekleyin.

Karşınıza gelen ekranda alan adının size ait olup olmadığını kontrol etmek için bir doğrulama yapmanız istenecektir. Bu doğrulamayı HTML dosyası, DNS kaydı, WHOIS ve Meta etiketi seçeneklerinden birini kullanarak yapabilirsiniz.
Size en uygun olan seçeneklerden birini kullanarak doğrulama işlemini tamamlayın.
Doğrulamanın tamamlanmaması ya da eksik kalması durumunda hata ekranları ile karşılaşabilirsiniz.

Kayıt işlemini tamamlayıp onaylanma ekranını gördükten sonra MX kaydı işlemini gerçekleştireceğiz. Bu kısımda da alan adını satın aldığınız firmanın yönetim panelini kullanarak https://connect.yandex.com/portal/admin/customization/dns adresinde belirtilen DNS ayarlarını tamamlayacağız.

Alan adımızı aldığımız firmadan alan adı ayarları bölümünde bulunan DNS ayarları bölümüne geliyoruz. Burada bir MX kaydı oluşturacağız. Aşağıdaki alanlarda bulunan bilgileri aynı şekilde DNS ayarları bölümünden ekleyin.

MX kaydını tamamladıktan sonra Yandex’in bu kaydı onaylamasını bekleyeceğiz.

MX kaydını kontrol et butonuna tıkladıktan sonra alan adı sağladığınız servisin hızına bağlı olarak bu kaydın onay süreci değişiklikler gösterebiliyor. MX kaydı hemen onaylanmadıysa acele etmeyin kısa bir süre içinde onaylanma işlemi tamamlanacaktır.

Artık http://kurum.yandex.com.tr/domain adresi üzerinden isim@alanadi.com formatında bir mail adresi açabilirsiniz!

Etiketler
Daha Fazla Göster

HellorDTV

Merhaba, Ben HellorDTV. Genel'de yatırımsız kazanç ile ilgili makalaler paylaşıyorum. Ayrıcı Web Tasarım ve Mobil Uygulama geliştirme ile uğraşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün