Mobil

Yapay Zekadan Güç Alan Yılın iPhone Uygulaması: Spectre

Tanınan fotoğrafçılık pratiği Halide’nin ardındaki ekip tarafından geliştirilen Spectre Camera, üç ila dokuz saniyelik bir müddet boyunca çekilen yüzlerce fotoğrafı birleştiriyor. Öteki kamera pratiklerinden farklı olarak, epeyce gelişmiş bir yapay zeka algoritmasına sahip olan Spectre, geceleri otomobillerin farları ile ışık çizgileri oluşturmanıza yahut akan bir suyu pürüzsüz halde resmetmenize imkan tanıyor. 

Umumide bu cins efektleri yakalamak için bir DSLR ya da aynasız kamera kullanmanız gerekir; gelgelelim Spectre, binlerce liralık fotoğraf makinelerinin yaptıklarını makine tahsili sayesinde kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. 

San Francisco'daki Golden Gate Köprüsü'nün uzun bir pozlaması. Suyun nasıl ipek üzere göründüğüne dikkat edin:

Tatbikin iki geliştiricisinden biri olan Ben Sandofski, “Geleneksel bir kamerayla uzun müddet pozlama yapmak istiyorsanız, tripod ve filtre üzere her türlü ekipmanı taşımak ve derin bir fotoğraf anlayışına sahip olmanız gerekir. Spectre ise herkesin iPhone'unda uzun pozlama vadeleriyle fotoğraflar çekmesine müsaade veriyor” dedi.

Spectre, tüm pozlama sürecini canlı bir fotoğraf olarak kaydediyor. Böylelikle çekimlerinizi velev fotoğraf isterse görüntü olarak paylaşabiliyorsunuz. Google Pixel 4 ve iPhone 11’deki gelişmiş renk ve ışıklandırma özellikleri dahil olmak üzere, kamera donanımınızdan daha ziyade yararlanmanıza imkan tanıyan hesaplamalı fotoğrafçılık yahut dijital sürece özelliklerine sahip olan Spectre, geçtiğimiz şubat ayında piyasaya sürülmüştü. 

Velev gündüz velev gece çekimlerinde mükemmel fotoğraflar yakalamanızı sağlayan Specte Camera, App Store'un Türkiye mağazasında 19.99 TL’lik bir fiyat etiketine sahip. Tıpkı ekip tarafından geliştirilen bir diğer kamera pratiği Halide’nin fiyatı ise 39,99 TL.

Etiketler
Daha Fazla Göster

HellorDTV

Merhaba, Ben HellorDTV. Genel'de yatırımsız kazanç ile ilgili makalaler paylaşıyorum. Ayrıcı Web Tasarım ve Mobil Uygulama geliştirme ile uğraşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün